Hollanda'dan, 'Kürdistan Airways'e izin

Hollanda'dan, 'Kürdistan Airways'e izin.15217
  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Irak'ın kuzeyindeki Kürt bölgesi yönetimi, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'dan Erbil'e 'Kürdistan Airways' adı altında uçuşlarının başlatmasına izin verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında 4 adet yolcu uçağı ile uçuşlar başlatacağını duyuran Irak'ın kuzeyindeki Kürt yönetimi, uluslararası havacılık kurumundan izin alamadığı için ve Türkiye'nin hava koridorunu kullandırmayacağını açıklaması üzerine Avrupa'dan Irak'ın kuzeyine 'Kürdistan Airways' adı altında uçuşlar iptal edilmişti.

'Kürdistan Airways' ilk uçuşunu bugün Hollanda'dan gerçekleştirildi. Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan 35 yolcusu ile birlikte havalanan uçağın Irak'ın kuzeyindeki Kürt bölgesinin başkenti Erbil'e doğru hareket ettiği bildirildi

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan havalanan uçak, 'Kürdistan Airways' adı ve logosu ile gerçekleştirilen ilk uçuş oldu.

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan havalanan uçakla ilgili işlemlerin 17 nolu peronda yapıldığı öğrenildi. Uçak havalanmadan önce uçağın bulunduğu peronun, 'Kürdistan Airways' flamaları ve Kürt bölgesi bayrakları ile süslendiği vurgulandı.

'Kürdistan Airways'in haftada bir kez Amsterdam - Erbil seferi düzenlemeyi planladığı açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious