Hollywood yapımı Türk filminin posterindeki sır

Hollywood yapımı Türk filminin posterindeki sır.11614
  • Giriş : 16.02.2008 / 23:26:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:15:44

Yönetmenliğini Aclan Büyüktürkoğlu'nun yaptığı Hollywood yapımı Türk filmi `Meleğin Sırları' filmi, posterindeki sırla dikkat çekiyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


YÖNETMENLİĞİNİ ABD'de yaşayan Ankara Devlet Tiyatrosu eski sanatçılarından Aclan Büyüktürkoğlu'nun yaptığı, başrolünü Nehir Erdoğan'ın oynadığı, yapımcılığını Unicvisions ve Kenan Production'ın üstlendiği, Hollywood yapımı Türk filmi `Meleğin Sırları/Broken Angel' filminin posteri, içinde yer alan sır nedeniyle bugüne kadar yaratılan film posterlerinden çok farklı. Postere dikkatli bakıldığında, filmin başrol oyuncusu Nehir Erdoğan'ın gözünün içine yerleştirilmiş gizli melek kanatları figürünü fark edebilmek mümkün.

Filmin yönetmeni Aclan Büyüktürkoğlu'nun görüşleri üzerine hazırlanan ve 2 aylık süren çalışma sonucunda 6 farklı seçenek arasından seçilen poster, Alper Nakri tarafından hazırlandı. Nakri posterde binlerce karmaşanın arasında masum kalmaya çalışan ve her seferinde hırpalanıp paramparça olan bir genç kızın hikayesini anlatıyor.

Nehir Erdoğan'ın posterde kullanılan fotoğrafında gözlerine yerleştirilen melek kanatları figürü sayesinde postere bakanla ilişki kuruluyor. Alper Nakri tarafından çekilen posterdeki resimde, yaratılan yıpranmışlık ise Ebru karakterinin Los Angeles'ta geçirdiği yaşamış yansıtıyor.

İngilizce öğrenmek amacıyla ABD'ye gelen `Ebru' adlı Türk kızının başından geçenleri konu alan filmde, Nehir Erdoğan'a Türk oyuncular Nilüfer Açıkalın ve Ayşe Nil Şamlıoğlu'nun yanı sıra, `The Shield' dizisiyle tanınan Jay Karnes, `Starship Troopers' ve `Stigmata' filmiyle zirveye çıkan ve `Days of OurLives', `Melrose Place' gibi dizilerle ülkemizde de tanınan ve `People' dergisi tarafından `Dünyanın En Güzel 50 Kişisi' listesine seçilen Patrick Muldoon, ile'Asteroid' filmin ana karakterlerinden Zachary Charles gibi Amerikalı oyuncular da eşlik ediyor.

Çekimleri Hollywood'da gerçekleştirilen ilk Türk filmi olma özelliği taşıyan `Meleğin Sırları/Broken Angel' filminde, annesi tarafından ABD'ye gönderilen ancak oradaki hayat şartlarının filmlerde sunulduğu gibi tozpembe olmadığını anlayan masum bir genç kız olan Ebru'nun, aşk hayatında yaşadığı hayal kırıklıkları ile başına gelen kötü olaylar sonrasında düştüğü durum ve onu bu kötülüklerden korumaya çalışan Rusty isimli işitme engelli bir sanatçı konu ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious