Hollywood yıldızlarının oteli açılıyor

Hollywood yıldızlarının oteli açılıyor.9409
  • Giriş : 20.05.2009 / 21:34:00

Hollywood yıldızlarının oteli açılıyor. Açılışa Monica Belluci, Paris Hilton, Mariah Carey, Seal, Richard Gere, Sharone Stone ve Tom Jones gibi isimler katılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov'un Antalya Kundu'da inşa ettirdiği Mardan Palace Antalya Oteli, 23 Mayıs Cumartesi gecesi düzenlenecek görkemli bir törenle açılacak. Açılışa Monica Belluci, Paris Hilton, Mariah Carey, Seal, Richard Gere, Sharone Stone ve Tom Jones gibi isimler katılacak."Dünyanın konuştuğu otel" olarak gündeme giren ve 1.2 milyar dolara mal olduğu bildirilen Mardan Palace Antalya Oteli, 24 bin metrekarelik dev havuzu, antika koltukları, dev kral daireleri, birbirinden ilginç yapıları ile lüks ve ihtişamda dünyanın sayılı otelleri arasına girdi.

Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız

Otelde standart üstü, 60-70 metrekare arasında 271 oda, 62 üst düzey büyük oda, 16 Dolmabahçe odası (İkisi özürlü odası), 38 Türk hamamlı oda, 41 dubleks oda, 82 junior süit, 4 kral dairesi, 2 adet özel havuzlu 600'er metrekarelik süit, 44 bahçe süiti (16'sı 170'er metrekare, 28'i 85 metrekarelik) odalar bulunuyor.

Dolmabahçe Sarayını andıran otelde 16 restoran, 32 bar ve 24 bin metrekarelik havuz bulunuyor. İstanbul Boğazı şeklinde inşa edilen havuz bu büyüklüğü ile dünyanın en büyük havuzları arasına girdi. Havuzun Avrupa yakasını temsil eden kıyısındaki binalar Ortaköy, Arnavutköy, Asya yakasındaki binalar ise Kuleli Askeri Lisesi ve klasik Türk evlerinin mimari özelliklerini taşıyor. Avrupa ile Anadolu yakası arasındaki ulaşım saltanat kayıklarıyla yapılacak. Oteli çevreleyen kanallarda bulunacak kayıklar Beşiktaş, Moda, Haydarpaşa benzeri restoran iskelelere yanaşacak.

Havuzun en iddialı restoranı ise tam ortasındaki Kız Kulesi şeklinde tasarlanan balık restoran. Bu restoranın etrafı 80 metre uzunluğunda bir akvaryumla çevrelendi. Kız Kulesi içindeki restoranda yemek yiyenler akvaryumdaki balıkları ve balıklarla birlikte yüzenleri görebiliyor. 80 metre uzunluğundaki dev akvaryumla çevrelenen Kız Kulesinin birebir benzeri olan balık restoran, otelin en ilgi çekici mekanlarından biri oldu.

Otelinin lobisine Dolmabahçe Sarayı'nın altın yazmalı el işlemeleri, tavan süsleri, sarayın girişindeki altın varaklı büyük merdivenin benzerleri konulurken, İstanbul Boğazı şeklindeki havuzun iki yakasını birleştiren bir köprü bulunuyor. Otelde oda-kahvaltı veya yarım pansiyon uygulaması yapılacak. Otelin odaların fiyatları yaz aylarında 485 euro ile 16 bin euro arasında değişecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*