Hollywood'un takıları Kapalıçarşı'dan

Hollywood'un takıları Kapalıçarşı'dan.14424
  • Giriş : 28.11.2008 / 23:50:00

"Boleyn Kızı"nın takıları Kapalıçarşı'dan... Kapalıçarşı'daki "küçük" bir dükkan, Hollywood yapımları için "büyük" takı tasarımları yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hüseyin Sağtan, tabelası ve vitrini olmayan dükkanında 5 senedir Truva, Eragon ve Boleyn Kızı gibi başarılı filmler için takılar hazırlıyor.

Hüseyin Sağtan, Kapalıçarşı'nın arka sokaklarında küçük bir atölyede çalışıyor. Kendi tasarımlarını yapıyor.Sağtan'ı Truva filmi için Türkiye ye gelen İngiliz yapımcılar keşfetmiş.

Truva filminde kullanılacak antik çadırlar için kumaş arayan İngiliz yapımcılar, Kapalıçarşı'da araştırma yaparken Hüseyin Sağtan ile tanışmışlar.

Yaptığı takıları görmüşler. Erogon ve Boleyn Kızı flim için tekrar Türkiye ye gelen ingiliz yapımcılar Hüseyin Sağtan'dan her iki film için takı tasarlamasını istemişler.

Hüseyin sağtan Boleyn Kızı filmi için 60'a yakın takı hazırlamış. Kralın parmağındaki yüzükten, kızların boynundaki haçlara ve kemer süslemelerine kadar filmdeki birçok parça onun tasarımı.

Hüseyin Sağtan aslen Diyarbakırlı bir ailenin 6 çocuğundan biri. İlkokulu 3 üncü sınıftan ekonomik nedenlerle terk etmiş. Birçok işte çalışmış ve kendini sonunda Kapalıçarşı'da takı tasarlarken bulmuş.

Sağtan kendini geliştirebilmek için her gece evinde çalışıyor, sanat kitaplarını karıştırıyor.

Şu sıralar yapımcı firmanın isminin açıklanmasını istemediği yeni bir Hollywood filmi için çalışan Sağtan'ın yeni tasarımlarını çok yakında yeniden beyazperdede görebileceğiz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*