Horasan Müftülüğü'ndan karikatürlere cevap

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Erzurum'un Horasan ilçesinde çeşitli Avrupa ülkelerinde Hz. Muhammed'e yönelik yapılan karikatürlü hakarete tepkiler devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Masraflarını Horasan'da görevi imamlar ve esnafın karşıladığı kampanyada Müftülük, 3 bin adet 'Model Şahsiyet Olarak Hz. Peygamber ve Hoşgörü' ile 'Peygamberimi Öğreniyorum' adlı kitapları satın alarak ilçe merkezi ve köylerdeki ilköğretim okullarına dağıttı.
Horasan Müftüsü Hüseyin Karayaka, "Peygamberimize sahip çıkmak ancak Efendimizi (S.A.V.) iyi tanımakla olur. Efendimizi (S.A.V.) tanımadığımız sürece böyle çirkin davranışlar devam edebilir. Bu kötü davranışların karşısına ancak iyi donamış birer Müslüman olarak çıkabiliriz. Karanlığa küfredeceğine bir mum yakın misali bu çirkin olayları yapanlarla uğraşmak yerine Efendimizi (S.A.V.) iyi tanıma ve onu tanıtma yolunu seçmeliyiz. Bizler de bu düşünceden yola çıkarak Efendimizi (S.A.V.) ilkokul çağındaki çocuklarımızdan başlayarak tanıtma yolunu seçtik" dedi.

Müftü Karayaka, yaklaşmakta olan Kutlu Doğum Haftası'nda da programlar yapıp, kitap hediye etmeyi düşündüklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious