Horoz, 'anne' diye öterse...

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Edirne merkeze bağlı Hıdırağa köyünde Şerafettin Atay’a ait horoz, ’anne’ diye ötüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Horozun sahibi Atay, bir süre önce horozu kesmek istediğini belirterek, "Tam kesmek üzereyken ’anne’ diye ses çıkartınca korktum. Bunun üzerine kesmekten vazgeçtim" dedi.

Çifçilik yaparak geçimini sağlayan Şerafettin Atay, yavruyken aldığı horozu çok uzun öttüğü için şimdi gözü gibi baktığını söylüyor.

Horozu bir gün kesmek istediğini söyleyen Atay, "Horozu keseceğim sırada ’Anne’ diye bağırdığını fark ettim. Eşim ve ben çok korktuk ve horozu kesmekten vazgeçtik." ifadelerini kullandı. Horozun ’anne’ diye bağırdığını komşularına anlattığını ve kimsenin kendisine inanmadığını ifade eden Atay, şunları söyledi: "Horozun anne diye bağırdığını söylediğimde kimse bana inanmadı. Bir gün bana inanmayan komşularımı evin avlusunda topladım ve horoz herkesin önünde ’Anne ’ diye bağırınca herkes çok şaşırdı." dedi.

Daha önce böyle bir şeyin başına gelmediğini söyleyen Şerafettin Atay’ın eşi Müzeyyen Atay da, "Artık horozu kesmeyi düşünmüyoruz. Çocuklarım da horozun kesilmesini istemiyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious