Horoz dövüşçülerine polis baskını!

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Horoz dövüşlerinin düzenlendiği Kümes Hayvanları Yetiştiricileri Derneği'ne polis baskını: 50'den fazla gözaltı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şişli'de, Kümes Hayvanları Yetiştiricileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne yapılan operasyonda horoz dövüşü yaptırdığı iddia edilen 50'den fazla kişi gözaltına alırken, yapılan şok baskında çok sayıda horoza da el konuldu.

Dernek olarak faaliyet gösteren binanın lokalinde, horoz dövüştürmek için oluşturulan arena ve seyirci tribünleri ile horozların dövüşten sonra dinlenmesi için yapılmış özel bölmeler ve bölmelerdeki yaralı horozlar dikkat çekti.

Şişli Barbaros Caddesi üzerinde Kümes Hayvanları Yetiştiricileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde horoz dövüşü yaptırıldığı ihbarını alan Şişli Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, derneğin lokaline şok baskın düzenledi. Çok sayıda polisin katıldığı operasyonda, horoz dövüşü için özel olarak dizayn edilmiş lokalde bulunan 50'den fazla kişi gözaltına alındı. Bahislere katılmak ve horozlarını dövüştürmek için gelenlerin içinde yüksek rütbede askerden öğretmene, devlet memurundan işçisine kadar çeşitli mesleklerde insanların bulunması dikkat çekti. Polis, lokal içinde yaptığı incelemede, dövüşten yeni çıkmış, gaga kısımları kanlı çok sayıda horoz buldu.

Lokalde çaycılık yaptığını söyleyen bir kişi, lokalde horoz dövüştürüldüğünü söyleyerek, hayvanları seven insanların burada kuş ve horoz alışverişi de yaptığını belirtti.

Polisin gözaltına aldığı bazı kişiler ise, kendilerinin gözaltına alınmasına anlama veremediklerini belirterek horoz dövüştürmenin suç olmadığını öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious