Horoz Operasyonu'nda 41 kişi gözaltına alındı

Horoz Operasyonu'nda 41 kişi gözaltına alındı.16536
  • Giriş : 10.11.2007 / 17:09:00
  • Güncelleme : 10.11.2007 / 17:19:07

Operasyonda, aralarında bir cezaevinde görevli müdür yardımcısı ile avukatın da bulunduğu 41 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DENİZLİ, İzmir, Uşak ve Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, 7 ayrı cinayet, gasp, hırsızlık, çek senet tahsilatı ve haraç gibi birçok suça karıştıkları ileri sürülen gruba yönelik polis ve jandarma tarafından eş zamanlı ‘Horoz’ adı verilen operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında bir cezaevinde görevli müdür yardımcısı ile avukatın da bulunduğu 41 kişi gözaltına alındı.

Denizli, İzmir, Uşak ve Kuşadası'nda 3 gündür yapılan baskınlar sonucu Ü.Ö.'nün liderliğini yaptığı iddia edilen çıkar amaçlı suç örgütüne büyük darbe vuruldu. Operasyon kapsamında, şebeke üyeleri bir bir yakalandı. Gözaltına alınan zanlıların ev, işyeri ve üzerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silahn ele geçirildi. Zanlıların bilgisayarları da incelemeye alındı. Zanlılar arasında ismi açıklanmayan Kocabaş D Tipi Cezaevi'nde görevli bir müdür yardımcısının da bulunduğu belirtildi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, zanlıların ifadelerinin ardından pazartesi günü adliyeye sevk edileceklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious