Hoşgörü Kupası'nı Konyaspor kazandı

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

Konya'da yapılan Türkiye Spor Yazarları Derneği Hoşgörü Kupası turnuvasında Konyaspor, rakipleri Denizlispor ve Sivasspor yenerek birinci oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizlispor ve Sivasspor'la yapılan maçlar sonucunda en fazla puanı alan Konyaspor, Mevlana diyarında Hoşgörü Kupasını kaldırdı. Son olarak Denizlispor'la karşılaşan yeşil beyazlı takım, rakibini 4-1 yenerek finale adını yazdırdı. Turnuvada yapılan maçlar sonunda Sivasspor ikinci olurken, üçüncülüğü de Denizlispor elde etti.

Maçların ardından yapılan törende Konyaspor'a birincilik kupasını AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Işık verirken, Sivasspor'un kupasını Konyaspor Başkanı Ahmet Şan verdi. Denizlispor'un kupasını ise Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi Başkanı Orhan Berk verdi.

Maçın ardından bir açıklama yapan Konyaspor teknik direktörü Nurullah Sağlam,"Müsabakalar gerçekten centilmence geçti. En önemli yönü de buydu. Tabi bütün takımlar kendi takımlarının eksiklerini öğrenme oynamayan oynatmak yönünde hareket ettiler. Müsabakalar boyunca biz ve Denizlispor takımı hem as oyuncularımıza hem yedeklerimize şans verdik. Tabi burda kupayı falan kazanmak çok önemli değil. Bu maçlarda ilk defa oynayan genç arkadaşlarımızı gördük. Bu genç arkadaşlarımızın bize biraz daha ışık vermesi kupanın en sevindirici tarafı oldu." şeklinde konuştu.

Sağlam, ligin kalan haftaları için ise, "Ligin kalan 9 haftası özellikle zorlu müsabakaların yapılacağı haftalar. Yukarıda da herşey net değil, özellikle herşey karışık. Ben herşeye rağmen barajın hala 40 puan olacağını düşünüyorum. Bundan sonraki haftalar çok üst düzey mücadeleye sahne olacak." ifadelerini kullandı.

Yapılan törenin ardından Konya'yı da gezen misafir takımlar, Konya'dan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious