Hoşgörü Turnuvası'na ev sahipliği

  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi, Konyaspor, Denizlispor ve Sivasspor'un katılımıyla hoş görü turnuvası düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk maç Cuma günü 19.00'da Konyaspor ile Sivasspor arasında oynanacak.
TSYD Konya Şubesi Yönetim Kurulu, Unesco'nun 2007 yılını "Mevlana Yılı" ilan etmesiyle, etkinliklere katılma adına seminer ve Futbol turnuvası düzenliyor. Futbol turnuvasına Konyaspor'un yanı sıra Denizlispor ve Sivasspor takımları da katılacak ve 23-25 Mart tarihlerinde yapılacak olan maçlar tek devreli lig usulüyle oynanacak.
Yarın saat 19.00'da Konya Atatürk Stadı'nda Konyaspor - Sivasspor arasındaki maçla başlayacak olan turnuvada 24 Mart Cumartesi günü saat 15.00'de Denizlispor- Sivasspor, 25 Mart 2007 Pazar günü saat 15.00'de ise Konyaspor-Denizlispor maçları oynanacak.
TSYD Konya Şube Başkanı Orhan Berk, turnuvanın Konya'nın tanıtımı için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi olarak 2007 Mevlana Yılın'da üzerlerine düşen görevi yapacaklarını ifade eden Berk, TSYD olarak bu tanıtımı futbolla yapmak istediklerini aktardı.
Turnuvaya Konya halkını davet eden Berk, "Bir seminer ve ardından Futbol turnuvasıyla başlayan etkinliğimize halkımızın desteğini bekliyoruz. Yunanistan ve Norveç milli maçları nedeniyle süper lige verilen aradan yararlanarak, Futbol turnuvası düzenledik. Umuyorum ki hem şehrimiz adına hem de Konya adına güzelliklere vesile olur." dedi.
Öte yandan "Sporda Hoşgörü" adı altında düzenlenen seminer ise 23 Mart 2007 Cuma günü saat 14.00'de Bera Oteli'nde gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious