Hosting firması olmak zorlaştı

Hosting firması olmak zorlaştı.12162
  • Giriş : 11.04.2008 / 22:32:00

Giderek kurumsallık ve profesyonellikten uzaklaşmaya başlamış olan web alanı sağlayıcılığı hizmetlerini denetim altına alan yasa yürürlüğe girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Giderek kurumsallık ve profesyonellikten uzaklaşmaya başlamış olan web alanı sağlayıcılığı (hosting) hizmetlerini denetim altına almak amacı ile 5651 sayılı "Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"'un 23 Mayıs 2007’de yürürlüğe girmiştir. T.C.Telekomunikasyon Kurumu, bu kanuna dayanarak, 24 Ekim 2007 tarih ve 26680 sayılı Resmi Gazete'de "Telekomunikasyon Kurumu Tarafından Erişim ve Yer Sağlayıcılara Faaliyet Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" yayınlanmış ve Internet ortamında yer sağlayıcı olarak faaliyette bulunmakta olan/bulunacak firmaların belirli şekil şartları ve prosedürleri tamamlayarak Telekomunikasyon Kurumundan faaliyet belgesi almaları zorunlu tutulmuştur.

Firmanızın, şirketinizin veya hizmetlerinizin dünyaya açılan kapısı olan web sitenizin içeriği ve görselliği ne kadar önemli ise, sitenizin erişilebilirliği de en az bunlar kadar önemli bir unsurdur. Ülkemizdeki internet alt yapısının yeni yeni gelişmekte olduğu ve hala bir çok dünya ülkesinin gerisinde olduğu şu günlerde, web sitenizin sürekli ve hızlı bir şekilde erişilebilir olması size büyük avantajlar sağlayacaktır.

2000 yılından bu yana profesyonel web hosting sektöründeki kesintisiz hizmetlerini, 2005 yılında sunucularını Ankara’da bulunan Türk Telekom Data Merkezine taşıyarak devam ettirmekte olan Mikropro.NET, konusunda deneyimli uzman kadrosuyla, kullanıcılarına hızlı, kesintisiz ve kaliteli hizmet vermektedir. Hostingde “butik hizmet” prensibi ile çalışan MikroPro.NET, oluşabilecek muhtemel sorunlara karşı birebir destek vererek en hızlı çözüme ulaşmayı amaçlıyor

Türk tüketicilerine kurumsal ve bireysel web sitesi yer sağlayıcılığı (hosting) hizmeti veren firmalar arasında yerini sağlamlaştran Mikropro.NET , "Faaliyet Belgesi"'ni T.C. Telekomunikasyon Kurumu’ndan 2008 Mart ayı içinde teslim almış olan ilk ve öncü firmalar arasında yer almıştır

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious