Hrant Dink'e hakkımı helal etmiyorum!

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen Balıkesir 2 Nolu Şubesi, öldürülmesini ve cenaze töreninde yaşanan bayrak tartışmasını kınayarak, "Hepimiz Türk'üz, Hepimiz Mehmet'iz" mitingi düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edremit Yılmaz Akpınar Bulvarı'ndan Şehit Hamdi Bey Meydanı'na sloganlar atarak yürüyen yaklaşık 3 bin kişi, "Şehitler ölmez vatan bölünmez. Ne mutlu Türküm diyene. Hepimiz Türküz, Hepimiz Mehmetiz" diye tempo tuttu. Kortejin başını çeken ve üzerlerindeki Türk bayrakları ile ay yıldızlı balonlarıyla yürüyen 3 minik, mitingin ilgi odağı oldu. Bayanların çoğunlukta olduğu mitinge Kadıköy Belediye Başkanı Sezgin İnan, Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilcisi Hüseyin Yurdakul, MHP Edremit İlçe Başkanı Ahmet Güzel, AK Parti Edremlit İlçe Başkanı Özkan Kostak, Kamu-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube Başkanı Mahmut Çabuk, MHP Balıkesir ve Edremit ilçe yönetimi, Ülkü Ocakları temsilcileri, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından konuşan Kamu-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube Başkanı Mahmut Çabuk, aynı düşünceleri paylaşmasalar da Hrant Dink'in menfur bir şekilde öldürülmesini kınadıklarını söyledi. Dink'in, soyu, dini, dili ne olursa olsun bir vatandaş olduğunu söyleyen Çabuk, "Ey gafiller, ey vatan hainleri, aziz Türk milleti bundan sonra esaret altında yaşamayacaktır. Dink'in öldürülmesinden sonra ortaya çıkan olaylarla Türk milletini, Türk milliyetçilerini Atatürkçü düşünceye sahip olanları suçlu olarak gösterip, Türkiye'de gündemi kasıtlı olarak değiştirilmektedir. Hepimiz Ermeni'yiz ne demektir? Türk milletine ihanet edenler Aydın, alim oluyor. Evlerimize, işyerlerimize, arabalarımıza Türk bayrağı asalım. Ne mutlu Türk'üm diyene" dedi.

Konuşma aralarında şiirlerin okunduğu mitingde kürsüye gelen Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilcisi ve Orman Mühendisi Hüseyin Yurdakul, Hrant Dink'e hakkını helal etmediğini söyleyerek katılımcılardan büyük alkış aldı. Basında, bir kısım medyanın hala Hrant Dink'in haberlerini yayınladığını söyleyerek buna karşı çıkan Yurdakul, "Ben, Hrant Dink'e hakkımı helal etmiyorum. Ne hikmetse ölünün arkasından konuşulmaz diyorlar, ben ölünün arkasından konuşuyorum. 1980 öncesince adı Hrant değil, birtakım bölücü örgütlerde adı Fırat olan, bu ülkenin öz evlatlarına kurşun sıkan, 90 sonrasının eli kalem tutan Hrant Dink'e hakkımızı helal etmiyoruz. Biz, Ermeni düşmanı değiliz ama Ermeni ile Asala'yı, Kürt ile PKK'yı birbirinden çok iyi ayırt ederiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious