Hrant Dink'in oğlu vatani görevinde!

Hrant Dink'in oğlu vatani görevinde!.11387
  • Giriş : 02.06.2009 / 06:15:00
  • Güncelleme : 02.06.2009 / 00:02:33

Suikast sonucu yaşamını yitiren Hrant Dink'in oğlu Arat Dink, vatani görevini yerine getirebilmek için askere gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uğradığı suikast sonucu öldürülen Hrant Dink'in oğlu Arat Dink, vatani görevini yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim oldu. Babasının katlinden ve Agos Gazetesi'ndeki sorumlu yazıişleri müdürlüğü görevi nedeniyle hakkında açılan TCK 301 davasının ardından hakkında Belçika'ya yerleşti haberleri yapılan Arat Dink, kısa bir tatilin ardından Türkiye'ye dönmüştü.

Halen Çanakkale'de askerlik görevini yapan Arat Dink, yasal hakkı olan hafta sonları "evci" olarak çıkmasının bazı çevrelerde eleştiri konusu olması üzerine bundan da vazgeçti. Diğer arkadaşlarına göre hiçbir ayrıcalık tanınmasını istemeyen Arat Dink, askerliğini tamamladıktan sonra mühendis olarak hayatını sürdürecek.

ASKERLİĞİNİ BAHRİYELİ OLARAK YAPIYOR

Arat Dink'in amcası Orhan Dink şunları söyledi: "Yeğenim Arat üniversite mezunudur ve mesleği mühendisliktir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Askerlik dönemi gelince her Türk vatandaşı gibi severek askerlik için başvurusunu yaptı. Askerliğinin acemilik dönemini Nisan ayı başında gittiği İskenderun'da yaptı. Genç bir bahriyeli olarak orada acemi eğitimini tamamladıktan sonra Çanakkale Boğaz Komutanlığı emrine geldi. Şu anda askerliğini orada yapıyor. İzin kullanırsa Eylül ayının sonuna doğru, kullanmazsa Eylül ayının ilk haftasında teskeresini alacak. "

YASAL HAKKI OLMASINA RAĞMEN

Amca Orhan Dink, yeğeninin evli ve çocuğunun bulunduğunu, ev tutması halinde evci çıkma hakkının da olduğunu belirtti ve şunları söyledi: "Arat, evci olarak çıkınca ev adresi basında yazıldı. Bunun da bazı art niyetli çevreler tarafından kullanılabileceğini değerlendirdi ve evci çıkmaktan da vazgeçti. Her vatan evladı gibi askerliğini severek yerine getiriyor."

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*