Hristofyas, Yunanistan'a gitti

Hristofyas, Yunanistan'a gitti  .9191
  • Giriş : 04.03.2008 / 15:54:00

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, seçilmesinin ardından ilk yurt dışı gezisini Yunanistan'a yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hristofyas, temaslarda bulunmak üzere bugün Atina'ya gitti. Hristofyas, Atina'da Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas, Başbakan Kostas Karamanlis ve Yunan siyasi parti yetkilileriyle görüşecek.

Bu akşam Papulyas'ın onuruna vereceği yemeğe katılacak olan Hristofyas, yarın sabah Meçhul Asker Anıtına çelenk koyacak. Hristofyas daha sonra parlamentoyu ziyaret ederek, Yunanistan Parlamento Başkanı Dimitris Suifas ile bir araya gelecek.

Yarın Cumhurbaşkanı Papulyas ve Başbakan Karamanlis ile görüşecek olan Hristofyas, Karamanlis ile görüşmenin ardından basına açıklamalarda bulunacak.

Hristofyas temasları çerçevesinde ayrıca PASOK Başkanı Yorgo Papandreu, Yunanistan Komünist Partisi Genel Sekreteri Aleka Papariga, Sol Hareketler ve Ekoloji Lideri Aleksis Sipras, Radikal Sol Koalisyonu Lideri Alekos Alavanos ve Yunanistan'daki ''Kıbrıslı Örgütleri Federasyonu'' yetkilileri ile görüşecek.

Hristofyas, temaslarını perşembe günü Dış Basın Birliğinde yapacağı basın toplantısında değerlendirecek. Rum lideri, son görüşmesini ünlü Yunan müzisyen Mikis Teodorakis ile yapacak ve aynı gün öğleden sonra Güney Kıbrıs'a dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious