Huelva Trabzonspor'a ödeme yapmıyor

Huelva Trabzonspor'a ödeme yapmıyor .9361
  • Giriş : 25.10.2007 / 11:48:00

FIFA'nın İspanya'nın Recreativo Huelva'da oynaması için geçici lisans verdiği Ersen Martin'in yeni kulübünden Trabzonspor'a şu ana dek ödeme yapılmadığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ersen Martin'i 1 milyon dolara Huelva Kulübü'ne veren bordo-mavililer, daha sonra bu transferden vazgeçince, iki kulüp FIFA'lık olmuştu.FIFA, Ersen Martin'in Huelva Kulübü'nde geçici lisans ile oynamasına karar verirken iki kulübün maddi konuları kendi aralarında çözmesini istemişti.

Trabzonspor Kulübü de bunun üzerine İspanya kulübünden, Ersen Martin'in transfer bedeli olan 1 milyon doları talep etti. Ancak şu ana dek Huelva Kulübü bu talebe bir cevap vermezken herhangi bir ödeme de gerçekleştirmedi. İki kulübün anlaşamaması halinde ise tekrar FIFA'nın devreye gireceği belirtildi.

Ersen Martin'in İspanya'ya transferini gerçekleştiren menajer Mustafa Sögüt, Ersen Martin'in transferi için daha önce 1 milyon dolarlık bir anlaşma yapıldığını ve bu paranın Trabzonspor'un hesabına çıkartıldığını belirtti.

Trabzonspor'un futbolcuyu vermekten vazgeçtiğini ve FIFA'nın karar vereceği süreçte bu parayı iade ettiğini kaydeden Sögüt, ''Şimdi de bu konu FIFA'lık. FIFA, Ersen Martin'in geçici lisans ile Huelva'da oynaması için izin verdi. Trabzonspor'a ödenecek parayı da FIFA belirleyecek. Bu rakam 1 milyon dolardan az olabilir'' diye konuştu.Sögüt, Trabzonspor'un zarara uğramaması için İspanyol kulübü ile görüştüklerini de kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious