Huğlu'dan ABD'li silah firması için özel üretim

Huğlu'dan ABD'li silah firması için özel üretim.20424
  • Giriş : 26.02.2008 / 15:44:00

Av tüfeği sektöründe dünya silah devleri ile yarışan Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu beldesinde faaliyet gösteren bir firma, ABD'nin ünlü silah firması Kimber için özel üretim yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKUS Silah Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Sadık Akdaş, yaptığı açıklamada, fiyatı 4 bin 500 ile 5 bin dolar arasında değişen özel üretim av tüfeğini ABD'nin ünlü silah devi Kimber firması için imal ettiklerini bildirdi.

Bu av tüfeğinin klasik tarzda çok farklı bir tasarıma sahip olduğunu dile getiren Akdaş, 20 kalibre 7 pimli tam çakmak sistemini hayata geçirdikleri av tüfeğinde, çelikten imal edilmiş emniyet iç tetiği ile çift patlamayı engelleyici sistem bulunduğunu anlattı.

Av tüfeğinin horoz ve iç tetiklerinin de çelikten üretildiğini vurgulayan Akdaş, şu bilgileri verdi:
“Av tüfeğimiz en uygun sertlik ve dayanıklılık için optimum sıcaklıkta tavlandığından dolayı, 15 bin defa ardı ardına ateş sonucunda herhangi bir hata oluşmadığı gibi herhangi bir aşınma da görülmemiştir. Özel mavi renk ile süslenmiş horozlar, pimler ve tetiklerle zengin bir donanıma sahip ve şimdiye kadar yapılan en sağlam çakmak sistemi olması ile övündüğümüz av tüfeğimiz, renkli eskitme, sürme silah boyası, elle yapılmış kundak cilası ve el gravürü gibi sağlamlığının yanı sıra göze de hitap eden donanımlara sahiptir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious