Hukuk ta hakim de katledilmesin!

Hukuk ta hakim de katledilmesin!.10557
  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Kocaeli'de düzenlenen başörtü eyleminde Danıştay'a yapılan silahlı saldırı kınandı. Eylemde, başörtülüler, "Hukuk ta katledilmesin hakim de katledilmesin" sloganı kullanıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmit Özgürlük Parkı'nda bugün 57. eylem yapıldı. Çarşamba günü Danıştay'da yapılan silahlı saldırı üzerine bugün İzmit'e bu eylem merakla bekleniyordu. Dışarıdan tepkilere sahne olacağı düşünülen eylemde başörtülüler Danıştay'a yapılan saldırıyı kınadı.

Hiçbir Müslümanın cinayet işlemeyeceğine dikkat çekilen eylemde, yapılan saldırının başörtülülere mal edildiği belirtildi. Eylemde bir konuşma yapan Mazlum-Der Kocaeli Şubesi Üyesi Tuba Bayraklı, şimdiye kadar başörtü yasağına karşı hiç şiddet uygulanmadığına dikkat çekerek Danıştay'ya yapılan silahlı saldırının provake amaçlı yapıldığını söyledi.

Bayraklı, eylemdeki açıklamasında şu sözlere yer verdi: "Yasak ugulamalarını iyice arttırmak isteyen provokatif güçler, yerinde durmuyor. Cumhuriyet gazetesinin son aylarda dozu daha da arttırarak sürdürdüğü yayın çizgisi ve germe politikası açık bir provokatörlük idi. Hangi gerekçe ile olursa olsun bu cinayeti şiddetle kınıyoruz. Ama şu bilinsin ki bu cinayet gerekçe gösterilerek kimse zorbalığa ve şirretliğe soyunmasın. Hukuku iyice iptal ettirip antidemokratik güçlere davetiye çıkarmasın."

Basın açıklamasının ardında başörtülü gençler ve ona destek için gelenler sessizce dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious