'Hükümet amacına ulaşamadı'

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Sekreteri ve Mardin Milletvekili Muharrem Doğan, hükümetin politikalarının hiçbirinin amacına ulaşmadığını öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan Partisi Mardin İl Başkanlığı, Muharrem Doğan başkanlığında, Bilen Otelinde bir toplantı düzenledi. Doğan, konuşmasında AK Parti hükümetini eleştirdi. "Bunlar bitmiştir. İktidar işsizliğe çözüm getirememiştir. 8 milyonda aldığı işsizliği 12 milyona çıkarmıştır." diyen Doğan, "Güneydoğu Anadolu başta olmak üzere pek çok proje amacına ulaşamamıştır. İktidarın bu gemisi her yönü ile su almaktadır. Alabora olması ise an meselesidir. İktidarın normal süre ile 500 günü kalmıştır. Ama olası bir erken seçim halinde bu süre çok daha öne alınacaktır. Bu nedenle biz partililer olarak, sık sık bir araya gelerek, olası bir erken seçime hazırlıklı olmalıyız." şeklinde konuştu.

Anavatan Mardin İl Başkanı Süleyman Çelik ise muhtemel bir erken seçime hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade ederek, "Ne hazindir ki ülkede iktidar boşluğu olduğunu gözlemlemekteyiz. İktidar partisi pek çok alanda kan kaybediyor. Turizm sekteye uğramış, işsizlik hortlamıştır. Bunların bir tek alternatifi var o da bizim güçlü kadrolar ile iktidara gelmemiz. İktidar olmamız halinde rahmetli Turgut Özal'ın tüm projelerini hayata geçireceğiz. Huzur ve istikrarı yurt çapına yayacağız." diye konuştu.

Anavatan Partisi eski Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir de, vizyonu ve misyonu ile Anavatan Partisinin iktidarın tek alternatifi olduğunu öne sürdü. Demir, Türkiye'de otoyolların ve daha pek çok projenin mimarı olan partilerinin Mardin'de de havaalanı, hükümet konağı gibi hizmetlere öncülük ettiğini söyledi.

Toplantıya çok sayıda partili de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious