'Hükümet cambazlık yapıyor'

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Ağar, hükümetin rakam cambazlığı ile kamu çalışanının hakkını vermeme niyetinde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar Malatya'da yaptığı ziyaretler esnasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ağar, hükümet ile memur sendikaları arasında 1,5 milyon memuru ilgilendiren toplu görüşmelere dair çarpıçı açıklamalar yaptı. Ağar, toplu görüşmelerde sıkıntı çıkacağının görüldüğünü, buradan bir anlaşma çıkması mümkün olmadığını belirtti.

Hükümetin rakam cambazlıklarıyla kamu çalışanlarının haklarını vermeme niyetinde olduğuna dikkat çeken Ağar, "Türkiye'de kamu çalışanlarının tamamının maaşları yoksulluk sınırının altındadır. Çarşı pazarı gezip görmek lazım. Herkes perişan durumda. Bundan da en büyük sıkıntıyı kamu çalışanları görüyor. Cılız memur zamlarıyla kimsenin yaşam şartlarını geliştirmesi ve olumlaştırması mümkün değildir." dedi.

Türkiye yeniden üretim, yeniden yatırım ve onunla bağlı olarak istihdamın geliştirici politikaları öne çıkarmak zorunda olduğunu ifade eden Ağar, bu hükümetin böyle bir niyeti olmadığının anlaşıldığını, buna gücünün de yetmeyeceğini kaydetti.

Hükümet belli odakların etkileşimiyle ekonomik politikalarını götürmeye çalıştığını vurgulayan Ağar sözlerini şöyle sürdürdü; "Sonuçta Türkiye'de yeni bir rahatsızlık çıkabilir. Kriz lafını ben telafuz etmek istemiyorum. Bize ülkenin ekonomik sıkıntıya girerek iktidar olunması keyif vermez. Bizim için milletin iyi olması önemlidir. Bu iktidarın bunu başarması mümkün değil, buda erken seçim göstergelerinin bir tanesidir. Bizim dışımızda ki tüm muhalefet partileri seçimden nasıl kaçarız derdinde tek seçim isteyen biziz, millette istiyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious