'Hükümet kanun çıkarıp başörtüsünü serbest bıraksın!'

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin kanun değişikliği yaparak türbanı üniversitelerde serbest bırakmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Ağar, burada yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel arasındaki türban polemiğine girmek istemediğini belirterek, hükümetin kanun değişikliği yaparak türbanı üniversitelerde serbest bırakmasından yana olduğunu söyledi. Ağar, "Siyaset bir üslup meselesidir. Herkes üslubuna dikkat etmek zorundadır. DYP, demokratik bir parti temelinden geliyor. Dolayısıyla başörtü meselesini demokrasi temel zemini içinde hak ve özgürlüklerin bir parçası görürüz. Benim başbakanlığım döneminde üniversitelerde başörtüsü meselesini çözdüğümde hiçbir sıkıntı olmayacak. Hükümet, kendi acizliğini ve beceriksizliğini bağırarak çözmek istemektedir. Bağıracağına iş yap. Başörtü meselesini çözmek bize nasip olacak. İktidar olduğumuzda gerekli kanun değişiklikleri yapılarak bu mesele hallolacaktır." dedi.

Ağar, daha sonra Büyükdere Meydanı'nda halka hitaben bir konuşma yaptı. AK Parti iktidarını korkak, her şeyden aciz ve laklak bir hükümet şeklinde eleştiren DYP Genel Başkanı, "Laklak hükümetin ömrü bir mevsim kadardır. Son mevsime girmiştir. Allah bu hükümetin başarısızlığı, beceriksizliği ve acizliği yüzünden milletin çektiği sıkıntının üstesinden gelmeyi bize nasip edecektir. AK Parti, terörün yeniden canlanmasına sebep olmuştur. Allah'ın izniyle hükümete geldiğimiz zaman bunların hepsinin üstesinden geleceğiz. Türkiye, özgürlükler ülkesi olacaktır." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious