'Hükümet neden seçime gitmiyor?'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, Danıştay 2. Dairesi'ne yapılan saldırıyı kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'e giderken Aksaray'da dinlenen DYP lideri Ağar, eleştiri oklarını hükümet yöneltti. Ağar, AK Parti hükümetin seçime gitmesinin gerekli olduğu yönünde görüş belirterek, "Anket sonuçlarını göre kendilerinin hala tek başına iktidar olduklarını söylüyorlar. Madem ki anketlere bu kadar güveniyorlar neden seçime gitmiyorlar?" diye konuştu.

Bir açılış nedeniyle Mersin'e giden DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Gökgözler Dinleme Tesisleri'nde bir süre dinlendi. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Ağar, Danıştay 2. Dairesi'ne yapılan saldırıyı kınayarak, "Hukuk adamına karşı yapılan silahlı bir saldırı kabul edilemez. Danıştay, Türk hukuk sisteminin en önemli kurumlarından birisidir. Buraya yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve gelişmeleri de takip ediyoruz" dedi.

AK Parti hükümetine eleştirilerde bulunan Ağar, ülke ekonomisinin dışarıdan yönetildiğini savundu. Ağar, dünyanın gelişmiş demokrasilerinde seçimlerin 4 yılda bir yapıldığını belirterek, "Türkiye'de 1950'den bu yana dört yılı aşan bir seçim dönemi hiç olmadı. Türkiye'de çiftçi, köylü hiç bu kadar perişan edilmedi. Türkiye'de çiftçi ekemeyen, biçemeyen, satamayan konuma getirilmiştir. Bunun kabul edilebilmesi mümkün değildir. Türkiye'de bütün esnaf ve sanatkârlar artık yollara düşmüştür" şeklinde konuştu.

KOBİ'lerin üretim ve rekabet yapamadığını, ekonominin kırılgan olduğu anlatan Ağar, şöyle devam etti: "Seçime en hazır parti DYP'dir. Çünkü DYP kitlelerle buluşuyor, kucaklaşıyor, beraber oluyor. Bu yıl içinde seçim olmalı. Normalde hiçbir iktidar seçime gitmez, kaçar ama millet mecbur eder. Bir de AK Parti hükümeti anketler yapıyor. Anket sonuçlarını göre kendilerinin hala tek başına iktidar olduklarını söylüyorlar. Madem ki anketlere bu kadar güveniyorlar neden seçime gitmiyorlar?"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Ağar, Türkiye'nin şu anda cumhurbaşkanlığı seçimlerini değil, genel seçimleri düşünmek zorunda olduğunu dile getirdi. Ağar, öncelikle yeni bir meclis ve hükümet oluşturulması, bundan sonra cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gündeme gelmesinden yana olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious