Hükümet nihayet düğmeye basıyor!

Hükümet nihayet düğmeye basıyor!.13297
  • Giriş : 08.11.2008 / 06:00:00
  • Güncelleme : 07.11.2008 / 23:47:34

Petrol varil fiyatlarının düşmesine karşılık Türkiye'de düşmeyen akaryakıt fiyatları Hükümet'i harekete geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, petrol varil fiyatlarının düşmesine karşılık Türkiye'de benzin fiyatlarının düşmediğini, bunun da haksız rekabetin önünü açtığını söyledi. Yıldırım, bununla ilgili önümüzdeki günlerde bir çalışma içerisine gireceklerini kaydetti.

Antalya'nın Kemer ilçesinde S.S. Tüm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Başkanlığı'nın düzenlediği esnaf toplantısına konuşan Bakan Yıldırım, "Petrolün varili 140 dolar iken satış fiyatı 3 bin 400 YTL ama bakıyoruz petrolün varil fiyatı 70 dolara düşüyor. Satış fiyatı yine aynı kalıyor. Bu da haksız bir rekabetin önüne açıyor. Bununla ilgili de önümüzdeki günlerde bir çalışma içerisine gireceğiz." diye konuştu.

Deniz ve hava ulaşımında uygulanan ÖTV indirimi konusuna da değinen Bakan Yıldırım, "Özellikle hava ulaşımında yanlış bilinen bir olay var. Hava taşımacılığı uluslararası olduğu için farklı bir sistem uygulanıyor. Bizim indirime gidildi diye yaptığımız indirim deprem sonrasında hava ulaşımı sırasında biletlere konulan ek rakamdı. Bunu kaldırdık." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*