'Hükümet olarak görevimiz barış ortamını devam ettirmektir'

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Hükümet olarak bizim görevimiz memlekette sağlanan huzur, istikrar ve barış ortamını devam ettirmek, buna engel olacak her türlü provokatif faaliyetin önüne geçmektir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldırım'ı Van Ferit Melen Havaalanında Vali Vekili Mustafa Yavuz, AK Parti Van milletvekilleri Cüneyt Karabıyık, Hacı Biner ve Yekta Haydaroğlu ile Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez karşıladı.

Yıldırım, polis merasim takımını selamladıktan sonra VİP salonunda gazetecilerin Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in cenaze töreninde "bakanlara yapılan saldırıları nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu cevapladı. Yıldırım, "Konuyla ilgili gerekli açıklamalar yapıldı. Ülkede gerginliğin artması hiç kimseye fayda sağlamayacak. Gerginliğin ne halka ne de ülkenin geleceğine faydası yoktur. Onun için hükümet olarak bizim görevimiz memlekette sağlanan huzur, istikrar ve barış ortamını devam ettirmek, buna engel olacak her türlü provokatif faaliyetlerin önüne geçmektir. Olay esnasında da cenazede de yurt dışındaydım." dedi.

Bakan Yıldırım, daha sonra polis helikopteriyle Hakkâri'ye gitti.

Öte yandan Devlet Bakanı Beşir Atalay da, AK Parti Bitlis İl Kongresi'ne katılmak üzere uçakla Van'a geldi. Bakan Atalay, protokolün karşılaşmasının ardından il binasına geçerek, partililer ve İl Başkanı ile görüştü. Bakan Atalay daha sonra karayoluyla Bitlis'e hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious