'Hükümet terörle mücadelede zaafiyet oluşturmak istiyor'

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partililere seslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sokağa çıkmanın terörle mücadelede zaafiyet oluşturacağına işaret eden Bahçeli, Kürtçe konuşanlarla terör örgütünü ayırt edeceklerini söyledi.
Partisinin Eskişehir İl Kongresi'ne katılan MHP Genel Başkanı Bahçeli, ülkücüleri sokağa çıkmamaları konusunda bir kez daha uyardı. MHP'yi kimlik tartışmasının içerisine çekmek isteyenlerin bulunduğunu ifade eden Bahçeli, tahriklere kapılmayacaklarını söyledi. Bu tartışmaların MHP'yi yok etmeye yönelik girişimler olduğunu ileri süren Bahçeli, "Etnik tuzakla bir çatışma ortamına sürüklemek istiyorlar. Yani şu güzide varlığı eritmek istiyorlar. Onun için bizleri tahrik ediyorlar. Memleket elden gidiyor. Nerede bu ülkücüler, neden masaya vurulmuyor diyorlar. MHP'ye inananları sözde kendi partilerine düşman etmeye çalışıyorlar. Sizlere sesleniyorum. 40 yıldır siyesetin içerisindeyiz. Milli mücadele fikri Milliyetçi hareketi temsil ediyor. O gün Türkiye'nin kurtuluşunda bu fikir yol gösterici olmuştur. Eğer bugün Türkiye kuşatılmışsa yine MHP'nin yol göstericiliğine ihtiyaç vardır. Bunu dost düşman herkes biliyorken sizi sokağa davet edenlere dikkat edin. Onlar sizi sevenler değil. Sizin sırtınızdan yok olmanız pahasına kendi geleceğini belirlemek isteyenler, kendi çıkarlarını ülke çıkarlarının önünde görenlerdir. Bunlara alet olmamak lazım." diye konuştu.

Bölücü terör hainiyle Kürtçe konuşanları ayırt edeceklerini ifade eden Bahçeli, sokağa çıkmanın terörle mücadelede zaafiyet oluşturacağı uyarısında bulundu. Bahçeli, 'sokaklarda ülkücüler görülmüyor' sloganıyla terörle mücadelede zaafiyet oluşturmak isteyenlerin 934 yıllık Türk-Kürt birlikteliğini bozmayı amaçladıklarını belirterek partililerden bunlara sabır, olgunluk ve kararlılıkla cevap vermelerini istedi. Bahçeli, "Bize masaya neden vurmuyorsunuz diyorlar. Ne var masada? Masaya istediğiniz kadar vurun, kuru gürültü gelir. Ama siyasetin meşru zemininde devletin kudretiyle hainlerin kafasına balyoz gibi vurabilirsin." dedi.

Türkiye'de bugüne kadar 59 hükümetin kurulduğunu hatırlatan Bahçeli, hepsine saygı duyduklarını ancak bu hükümetlerin kurulduğu dönemde hiçbir zaman devleti kuran zihniyetin devlet olamadığını savundu. Artık devleti kuran zihniyetin iktidar olma zamanının geldiğini ifade eden Bahçeli, "MHP'nin 60. hükümet olma zamanı gelmiştir. Sağ-sol, alt kimlik-üst kimlik, bizler-ötekiler diye bir şey yoktur. Ayrımı kabul etmiyoruz, bu ülkede yaşayan herkesi kucaklıyoruz. Bu yolda yanınıza bir vatandaşı alın ve kendinizi anlatın. Ben bu yolda yokum, başaramam diyorsanız kenara çekilin çalışacak arkadaşlarınıza yol verin." şeklinde konuştu.

Bahçeli konuşmasının ardından partililerin alkışları arasında salondan ayrılarak Bursa İl Kongresi'ne katılmak üzere Eskişehir'den ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious