'Hükümet terörü desteklemiştir'

  • Giriş : 03.03.2006 / 00:00:00

Yerel bir gazetenin davetlisi olarak Aydın'a gelen Emekli Jandarma Tümgeneral Osman Özbek, gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özbek, "Ülkenin başbakanının Doğu Anadolu'nun bir ilçesine dahi planlı olarak gidememesi ve gerçekleştirdiği bu ziyarette çelik yelek giymesi düşündürücüdür. Teröristlerin sesini biraz yükseltmesinin ardından bir vali ve kaymakamın görev yerinin değiştirilmesi askerlerimize Amerikalı askerler tarafından çuval giydirilmesinden daha önemlidir. Bu da gösteriyor ki mevcut hükümet AB ve ABD'nin yanı sıra teröristlerden de emir alıyor. Ben bu konuları önümüzdeki günlerde Bursa Fuarı'nda tanıtacağım 'Ilımlı Türkiye' isimli beşinci kitabımda en acı şekilde ele aldım. Ben gördüklerimi yazıyorum. Halkımız da bizim söylediklerimizin doğru olduğunu biliyor." dedi.

Hamas'ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretini değerlendiren Özbek, Hamas'tan her hangi bir kişinin ülkeyi ziyaret edebileceğini belirterek şunları söyledi: "Ancak ülkemizi yönetenlerin belirli bir dış politikası olması lazım. Hamas'ı temsilen gelen Halit Meşal'in kırmızı bültenle arandığı iddia ediliyor. Kırmızı bültenle aranan bir kişi ülkemize gelemez. Kendisi Filistin'den gelmiyor ve Suriye'de yaşadığı için normal kapılardan gelemiyor. Türk polisi bu yüzden gerekli pasaport kontrollerini yapamamıştır. Dışişleri Bakanlığı önce bu olayı inkar etmiş sonrada kabullenmek zorunda kalmıştır. Ayrıca hükümet konu ile ilgili olarak geç açıklama yapmıştır. Hatta başbakanın kendileri ile görüşmemek için kaçtığı söylentileri var. Sonra AK Parti heyeti devreye girdi. Oysa ki Dışişleri'nin çağırdığı bir heyet hakkında halka doğru bilgi verilmesi gerekirdi. Yanlış bir şey yapmadıysanız korkacak bir şey yok, şayet yanlış ise de bunu kabul edip özür dilemek gerekirdi. Bu ziyaret başlı başına bir fiyasko idi. seçim kazanan bir heyetin ülkemizi ziyareti kadar normal bir şey olamaz. Ancak bu heyetin kırmızı bültenle aranan bir kişi yerine normal birinin temsil etmesi gerekirdi. Bu kişi normal yollarla Kudüs'ten İstanbul'a gelir ve karşılanırdı. Ancak Meşal'in uçağa kargo kapısından sokulduğu iddia ediliyor. Ülkemize bunları AK Parti hükümeti yaşattı oysaki bizler bunları hak etmemiştik. Hamas terör örgütü ise niye davet edildi. Ben Hamas'a karşı değilim. Hamas'ın lideri kırmızı bültenle aranan birisi ise ülkeye giremez. Sürgünde olan birisi olsa bile girebilir. Adam gibi gelir adam gibi çıkar. Ziyareti kabul eder, yardımcı olacağınızı söyler ve konu ile ilgili olarak diğer taraf İsrail'e bilgi verirsiniz. Kendisine has politikası olan bir ülke İsrail'i de Hamas'ı da kabullenir. Bu ziyaret kimin çağırdığı belli olmayan, faili meçhul bir ziyarettir."

Beyaz Enerji Operasyonu konusuna da değinen Emekli Paşa Osman Özbek, "57. Hükümet mafyanın yanında yer alarak enerji konusunda önemli ölçüde yol almıştır. Bu operasyonla da kirli çamaşırlar ortaya çıkarılmıştır. Mevcut 59. Hükümet yolsuzlukların sayısını daha da artırmış. Hatta terörü desteklemiştir. Bunun yanı sıra etnik ayrımcılık yapmış ve bunun en bariz örneği alt ile üst kimlik tartışmalarıyla huzursuzlukları hat safhaya çıkarmıştır. Bunların hesabı tarih önünde verilecektir." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious