Hükümet verdi, Topbaş vermedi

  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Dün toplanan Bakanlar Kurulu’nda alınan karar gereği Belediyelere bayramda toplu ulaşımı bedava yapma yetkisi verilmiş ve uygulanması yönünde tavsiye kararı alınmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaptığı açıklamada medyanın bu gelişmeyi İstanbul’da toplu ulaşımın bayramda bedava olacağı şeklinde yansıttığını belirterek, “Bu karar Belediyeler kendi meclislerinde bu konuda bir karar çıkartsalar bile yasal sıkıntılar doğabilir diye alınmıştır. Bayramda İstanbul’da belediyemize bağlı toplu taşıma araçları yüzde 50 indirimli olacak." diye konuştu.

Kendilerine sadece bu konuda yetki verildiğini söyleyen Topbaş, bayramlarda bedava olan ulaşım yüzünden vatandaşların çok sıkışık şekilde yolculuk yaptığını ve bu hususta birçok şikayet aldıklarını ifade ederek yüzde 50 indirimli fiyatı savundu.

Uygulamayla İstanbul’da Kurban Bayramı süresince; İETT Otobüsleri, Metro, Hafif Metro, Tramvay, Finüküler ve Şehir Hatları Vapurları’nda yüzde 50 indirimli seyahat edilecek. Öte yandan, Aylık Akbil’in geçtiği Halk Otobüsü ve Deniz Motorları, Kurban Bayramı’ndaki 4 günlük indirimli yolculuk uygulamasının dışında tutuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious