'Hükümet yoksuldan alıyor zengine veriyor'

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, Hatay'da partisinin düzenlediği mitingte hükümeti insanların alınterini gasp etmekle suçladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mısırın fiyatı düşmüş, tütünün yüzüne bakan yok iki senedir fındık üreticisine kuruş para vermiyorlar. Bu nasıl hükümet." dedi.

Mumcu, "Millet diyor ki (Çoluğum çocuğum iş sahibi olsun, çoluğumun çocuğumun geleceğinden emin olayım). Hepimiz kardeşçe yaşayalım. Herkesin inancına karşı saygısı olsun, Hepimiz kardeş olalım. Milleti vergilere boğmak marifet değil Türkiye'nin gelirinin dörtte üçü vatandaştan geliyor vatandaşın kursağından geliyor. Öyle bir düzenleri yok ki yoksuldan alıyor zengine veriyorlar." diye konuştu.

Hatay'da örnek bir kardeşliğin sergilendiğini kaydeden Mumcu, "Memleketi alt, üst kimlik, zenci, beyaz gibi ayıranların Hatay'dan bir kardeşlik dersi alması gerekir. 'Bu meydanda Türk, Kürt, Alevi, Sünni, herkes var. Kardeşlik bu meydanda. Türkiye'yi meydan meydan dolaşarak milletin hakkını arıyoruz. Vatandaş ''Ekonomi büyüyorsa ben niye fakirleşiyorum'' diye soruyor. Hükümet buna cevap veremiyor." şeklinde konuştu.

3 senedir hastane binalarının inşası yerine kiralanmasının daha az maliyetli ve doğru olacağını söylediklerini anlatan Mumcu, "Hükümet illa ihale yapacak. Çünkü ihale tatlı iş. İhalede Ali Dibo oyunu var, yandaşa mama var. Şehrin mayınlı arazilerini tarıma açarken, buradaki köylü beklerken işi Ali Dibolara havale ediyorlar. Pardon ama bu Ali Dibo değil. Bunda Ali Diboların günahı yok. Bunlar Abdullah Dibolar, yoksa Kemal dibo muydu?. Kimdi?." ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious