Hükümetin 'gizli gündemi' var mı?

Hükümetin 'gizli gündemi' var mı?.11403
  • Giriş : 27.04.2008 / 08:49:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, gizli gündemleri olmadığını, tek gündemlerinin millete hizmet etmek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Van Dayanışma ve Kültür Merkezi'nin Dedeman Otel'de düzenlediği geceye Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile birlikte katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hükümet olarak gizli gündemleri bulunmadığını belirterek, "Bizim gizli gündemimiz yok, tek gündemimiz var o da millete hizmettir." dedi.

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Bakan Yıldırım, birlik ve beraberliğin en büyük güç olduğunu ve ona zarar gelmemesi halinde paranın da kaynağın da bulunabileceğini dile getirdi.

Van'da gerçekleştirdikleri bilişim yatırımlarına da konuşmasında yer veren Bakan Yıldırım, "Kırsal kesimde bulunan 17 bin okulun bilgisayar ağını yeniliyoruz. Sadece Van'da 618 okulun bilgisayarlarını yeniliyoruz. 3 bin 728 yeni bilgisayar okullara verilecek. Türkiye'yi bilgi toplumuna ulaştırmak istiyoruz." dedi.

HÜSEYİN ÇELİK: "URARTULARDAN 2003 YILINA KADAR VAN'DAKİ ORTAÖĞRETİM KURUMU SAYISI 32'YDİ, BİZ BU SAYIYA 37 ADET ORTAÖĞRETİM KURUMU EKLEDİK"

Bakan Yıldırım, tarafından sahneye konuşmacı olarak davet edilen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de, Van'da gerçekleştirilen yatırımlardan bahsetti.

Urartulardan 2003 yılına kadar Van'daki ortaöğretim kurumlarının sayısının 32 olduğunu ifade eden Bakan Çelik, "32 liseye 37 adet ortaöğretim kurumu daha ekledik. Van'da 2003'e kadar 1 Anadolu Lisesi vardı, bugün ise 11 lise var" diye konuştu.

Van Gölü'yle ilgili çalışmalardan da bahseden Bakan Çelik, gölün temizlenmesi ve kirletilmemesi için milimetrik hesaplar yapıldığını belirtti. Bakan Çelik daha sonra sözlerine şöyle devam etti, "Van Gölü, kirliliğini masaya yatırdık. Konuyla ilgili eylem planı hazırladık. Kirlenmemesi için çok önemli adımlar atıyoruz."

Konuşmasının ardından Bakan Çelik, Van'ın önde gelen iş adamlarıyla Van'da yapılacak eğitim yatırımlarıyla ilgili protokol anlaşması imzaladı.

Gecede, Vanlı iş adamları tarafında memleketlerinde yapılacak eğitim yatırımlarıyla ilgili protokol imzaları atıldı.

Program sonunda şarkıcı Emrah sahneye çıkarak mini bir konser verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious