Hükümlülere meslek kursları

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Sivas Açık Cezaevinde hükümlülere yönelik düzenlenen çeşitli meslek kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İş-Kur Sivas İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve cezaevi yönetimi işbirliğiyle Sivas Açık Cezaevindeki hükümlülere verilen “konfeksiyon makineleri kullanımı” ile “el sanatları ve yapma çiçek” kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

Açık cezaevinde düzenlenen törende konuşan Sivas Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan, amaçlarının hükümlüleri toplumu kazandırmak, rehabilite etmek ve onları meslek sahibi yapmak olduğunu kaydetti.

Bu amaçla İş-Kur İl Müdürlüğü ve diğer sivil toplum örgütleriyle işbirliği yaparak sürekli faaliyetlerinin devam ettiğini anlatan Alkan, kurslara destek veren bütün kurumlara teşekkür etti.

İş-Kur Sivas Bölge Müdürü Yüksel Altun da kurum olarak Türkiye genelinde meslek kazandırmaya yönelik kurslar düzenlediklerini, cezaevlerinde de bu kursları uygulamaktan mutlu olduklarını söyledi.

Hedeflerinin kişileri topluma kazandırmak ve meslek edindirmek olduğunu ifade eden Altun, kurum olarak bu tür kurslara devam edeceklerini bildirdi.

Konuşmaların ardından 83 gün süren kurslarda başarılı olan 20 kadın ve 18 erkek hükümlüye sertifikaları Alkan, Altun ve yargı mensupları tarafından verildi

.Daha sonra kursta hükümlülerin yaptığı ürünlerin yer aldığı sergi açıldı. Açılışta hükümlü kadınlardan oluşan halk oyunları ekibi de bir gösteri yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious