Hülya Avşar, TMSF'ye hala kızgın!

Hülya Avşar, TMSF'ye hala kızgın!.10840
  • Giriş : 08.04.2008 / 10:32:00

TMSF'nin 2 milyon dolar tahsil ettiği Hülya Avşar'ın kızgınlığı sürüyor: 'TMSF'ye giden paraların ne olduğunu bilmiyorum'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkmax kanalında yayınlanan 'Hülya Avşar Stüdyosu' programının konuğu televizyoncu Metin Uca idi.

Hülya Avşar, Star TV ile yaptığı film anlaşmasının ardından kanalın TMSF'ye geçmesi ile kurumla karşı karşıya kalmıştı. Avşar kızı, mahkemeye taşıdığı olayda TMSF'nin 300 bin dolar karşılığında 2 milyon dolar tahsil ettiğini belirtti ve kızgınlığını ifade etti.

TMSF'YE MAFYA İMASI

TMSF için 'mafya' benzetmesi yapan Avşar, şunları söyledi:

TMSF ile benim problemim var. Zorla paramı aldılar, zorla... Gerçekten ben bu halkın haline üzülüyorum. Zorla diyorum, çünkü zorla aldılar. Yani 300 bin doların çıkarılan 2 milyon dolar... Ne oluyoruz yaaa! Ne oluyoruz yani! Ben kimseyi soymadım, ki haklıyım. Mukavelede haklıyım. Ama TMSF, 'Ben TMSF'yim kardeşim, ben o şirket değilim, banane benim paramı geri ver' deyip resmen bir mafya sistemi şeklinde üstüme geliyorlar.

GAZETEYE YAZDIRAMADIM

Hülya Avşar'ın bir çarpıcı ifadesi ise yaşanan bu olayları gazeteye yazdıramadığını söylemesi oldu. Avşar, Paramı da zorla aldılar ve ben bunu hiçbir gazeteye yazdıramıyorum. Yazdıramıyorum, böyle acı bir durum olabilir mi? Zaten gazetenin bir tanesi tamamen onların elinde. Gerçekten çok feci durumdayım ben" diye konuştu.

Hülya Avşar, bu sözleriyle medyanın kendisine söz hakkı vermediği imasında bulunmasına karşın, kardeşi Helin Avşar'ın sahibi olduğu www.guardianturk.com sitesindeki 'TMSF ve BEN!!!' başlıklı köşe yazısında şöyle yazmıştı:

"Neyse… Sonunda parayı ödedim ve rahatladım. Daha sonra kimseye bahsetmediğim halde Milliyet Gazetesi’nden Ali Eyüboğlu (TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM) tüm bunları yazdı. "

TMSF, PARALARI NE YAPIYOR?

Avşar kızı, TMSF'nin tahsil ettiği paraların ne olduğunu sorgularken, Metin Uca da tahsilatın gerekliliğine vurgu yaptı. İkili arasında şöyle bir diyalog yaşandı:

Hülya Avşar: Ben, ülkeme para vermek istiyorum. Benim param TMSF'ye gitti ve ne yaptıkları belli değil. Ben TMSF'ye giden paraların ne olduğunu bilmiyorum. Sen biliyor musun?

Metin Uca: Ben tahsil edilmesinden yanayım.

Hülya Avşar: Şunu söyleyeceğim, kesinlikle TMSF gibi bir kurumu destekliyorum. Bir çok insanı gerçekten halletti, ondan eminim.

Hülya Avşar, TMSF'nin kendisini korku ve zan altında bıraktığını vurgulayarak, Ben bir sanatçıyım. Mukavelemde haklıyım. Her şeyinde haklıyım ki, Yargıtay zaten bu kararı bozmuş. Bana daha ihtar göndermeden evime haciz koyuyorlar ve beni korku altında, zan altında bırakarak paramı ödettiriyorlar" dedi.

AVŞAR VE UCA PROGRAM YAPABİLİR

Hülya Avşar, Metin Uca'nın siyasi hicivlerini bir hayli övdükten sonra, neden sabahları program yapmadığını sordu. Uca, kanal yöneticilerinin iktidarı kızdırmamak için muhalif seslere pek sıcak bakmadığını ifade etti ve "Haftada bir güncük de olsa belki de burada bir şey yaparız" diye konuştu. Hülya Avşar da "Ben yapamam hiciv. Sana pas veririm sen de gol atarsın. Böyle bir program yapabiliriz aslında" şeklinde konuşarak teklife olumlu yaklaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious