Hülya Avşar TMSF'nin peşinde!

Hülya Avşar TMSF'nin peşinde!.20668
  • Giriş : 25.08.2008 / 10:39:00

Hülya Avşar baskı altında verdiği paraları TMSF'den geri istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sanatçı Hülya Avşar, TMSF'nin peşini bırakmıyor. 350 bin dolar avans alıp film çekmediği gerekçesiyle TMSF'ye 500 bin dolarlık cezai şart ile birlikte ödediği 1.1 milyon doları geri istiyor.

Avşar, ödeme yapmasına neden olan sözleşmelerin iptalini istiyor. Hülya Avşar, ibranamedeki dava açma haklarının feragatinden dolayı mahkemenin yolunu tuttu.

'TMSF'NİN BASKISI ALTINDA İMZALADIM'

İbranameyi ve protokolü TMSF'nin baskısı altında imzalamak zorunda kaldığını savunan Hülya Avşar, dilekçesinde 'Anayasal haklarımı kullanarak davalar açtığım için TMSF tarafından cezalandırılmak istendiğini' iddia etti.

TMSF'nin icra ve haciz işlemleri nedeniyle günlük yaşamını sürdüremez hale geldiğini belirten Avşar, mahkemeye verdiği dilekçede şu iddialarda bulundu:

“TMSF ile açtığım davalardan feragat şartı ile anlaştık. Yasa, borcun hesaplama yöntemini TMSF'ye bırakmıştır. TMSF, borcu iki katına çıkarmakla tehdit etti. Ayrıca yaptığı ödemelerle borcunu kapatması durumunda bile ibra belgesi vermeyerek borcu sürekli açık bırakmakla tehdit ederek beni korkuttu. İbra verilmemesi, çeşitli hesaplamalarla borcu iki katına çıkarması hukuken ikrahtır.”

'BEN TMSF'NİN PEŞİNDEYİM'

Ünlü sanatçı geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada ise 'TMSF benim değil ben TMSF'nin peşindeyim” diyerek mahkemeye gideceğinin sinyalini vermişti.

Ünlü sanatçı Hülya Avşar, TMSF hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Haziran ayında Şişli Adliyesi'nde ifade vermişti.

Çıkışta konuşan sanatçı, "Türkiye Cumhuriyeti'nde haklıların haklarının verildiğini düşünüyorum. Onun için de TMFS ile olan problemlerim hakkım verilene kadar bitmeyecek. Sonuna kadar peşindeyim. Ben onların peşindeyim, onlar değil. Yazmış olduğum yazılar sonucunda vermiş olduğum bir ifade. TMSF ile bitmeyecek bizim problemlerimiz" diye konuşmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*