Hülya Avşar yolu da bahçesine katmış

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Avşar'ın köşküne giden iki sokağı duvar örerek kapattığı ve kendisine ait olmayan yedi parseli bahçesine kattığı bilirkişi raporuyla belgelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Harita ve Kadastro Mühendisi Kemal Özer, Avşar'ı n köşkü ve çevresinde yaptığı incelemelerin sonucunu bir raporla mahkemeye sundu. Raporda, Hülya Avşar'ın davaya konu olan köşk ve bahçesinin ayrıntılı bir koordinat dökümü yapıldı. Bu döküme göre, Avşar'ın köşkü 595 ada 30 parselde bulunuyor ve 513 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Raporun sonuç bölümünde Avşar'ı n, söz konusu taşınmazlar ile birlikte köşkünün bahçesinden geçen toplam 205 metrekarelik yolu da kullanımına kattığıiddia ediliyor. Avşar'ın söz konusu alanı, Şaraphane ve Kuyu sokakları na ördüğü duvarlar sayesinde kazandı ğı belirtiliyor.

2 YIL HAPSİ İSTENİYOR
Bilirkişi raporunun, söz konusu davada 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Avşar hakkında verilecek kararda ne kadar etkili olacağını önümüzdeki günler gösterecek. Avşar geçen yıl beraat ettiği ancak Yargıtay 9. Dairesi'nin kararı bozması nın ardından "nas-ı ızrar" (başkası nın malına zarar vermek) suçlaması yla yeniden yargılandığı dava için önümüzdeki celsede hâkim karşısına çıkacak. Ünlü sanatçı duruşmaya katılmazsa polis zoruyla getirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious