Hülya Avşar'a 1.5 milyon dolar şoku

Hülya Avşar'a 1.5 milyon dolar şoku.11889
  • Giriş : 15.09.2008 / 10:23:00

TMSF'nin, Hülya Avşar'a tanıdığı süre doldu. Eğer 1.5 milyon doları ödemezse...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TMSF'nin, protokole göre, davadan vazgeçmesi için Hülya Avşar'a tanıdığı süre 12 Eylül'de doldu. Ancak vazgeçmeyince borç protokolü de bozulan Avşar, 1.5 milyon dolarlık indirim hakkını da kaybetti

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), ünlü sanatçı Hülya Avşar'a, protokol hükümlerini uygulaması için verdiği süre geçtiğimiz hafta doldu. Hülya Avşar, bu süre içinde TMSF ile masaya oturmadı. TMSF de, ikinci haciz işlemleri için düğmeye bastı.

Hülya Avşar ile 2008 yılı başında borç ödeme protokolü imzalayan TMSF, Avşar'ın 2.5 milyon dolarlık borcunda yaklaşık 1.5 milyon dolarlık indirim yapmıştı. Avşar da, bu indirimin ardından TMSF'ye 1 milyon dolarlık ödeme yaptı. TMSF ile Avşar arasında imzalanan protokolde, iki tarafın da davalardan feragat edeceği belirtildi. Bu hükme rağmen Hülya Avşar, TMSF aleyhine açtığı davalardan vazgeçmedi. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk ve TMSF'ye yönelik ağır eleştirilerde bulunan Hülya Avşar'ın, eski davalardan vazgeçmediği, yeni bazı davalar da açtığı bildirildi.

1.5 MİLYON DOLAR İSTENECEK

TMSF de, eylül ayı başında, Hülya Avşar'a bir yazı göndererek, protokolde yer alan hükümler doğrultusunda, davalardan vazgeçmesi için 12 Eylül tarihine kadar süre tanıdı. Sürenin dolmasına rağmen Hülya Avşar, davalardan vazgeçmedi. Böylece protokol hükümlerine aykırı hareket edildiği için Avşar ile imzalanan protokol ortadan kalkmış oldu. Bu durumda, 1.5 milyon dolarlık indirim de iptal edildi.

TMSF, Avşar'dan 1.5 milyon doların talep edilmesi için düğmeye bastı. Tahsilat Dairesi, öncelikle Avşar'dan 1.5 milyon doların ödenmesini isteyecek. Avşar bu bedeli ödemezse, alacağın haciz yoluyla tahsili gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, bankalardaki hesaplara bloke konulması, taşınır ve taşınmaz mallarına haciz uygulanması öngörülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*