Hülya Avşar'a 10 yıl hapis istemi

Hülya Avşar'a 10 yıl hapis istemi.13710
  • Giriş : 23.06.2008 / 08:40:00

TMSF, film sözünü tutmadığı için ihtilaflı olduğu sanatçı Hülya Avşar'a bir internet sitesinde yazdığı yazılar nedeniyle hakaret davası açtı. Savcı, Hülya Avşar'ın 10 yıla kadar hapisle yargılanmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

SANATÇI Hülya Avşar hakkında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) şikayeti üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık hazırladığı iddianamede, Avşar'ın 'Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine hakaret ve kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' suçlarından 5 yıl ile 10 yıl arasında değişen hapis cezası ile yargılanmasını istedi. Şikayetin gerisinde ise Avşar ile TMSF arasında yaşanan film ve kaset yapılmasına ilişkin sözleşmenin yerine getirilmemesi yatıyor. Şişli Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede şüpheli Avşar'ın sözleşme yaptığı Film Türk Film Prodüksiyon ile Erol Köse Prodüksiyon yönetiminin daha sonra TMSF'ye geçtiği hatırlatıldı.

29 ŞUBAT'TA YAZDI

İDDİANAMEDE, TMSF'nin şüpheli Hülya Avşar'ın sözleşme edimlerini yerine getirmediği iddiasıyla icra takibine başladığı kaydedilerek, yapılan icra takibi ve açılan hukuk davalarından sonra taraflar arasında konu ile ilgili protokol ile ibraname hazırlandığı ifade edildi. İddianamede ayrıca Avşar�ın bir internet sitesinde (guardianturk.com) 29 Şubat 2008'de yayımlanan 'TMSF ve Ben' başlıklı yazıda TMSF'nin avukatı olan Arzu Yüksel'den bahsederek, 'Arzu Hanım tarafından sürekli taciz edildim', 'kendimi hortumlanmış hissediyorum' şeklinde sözlerine de yer verildi. İddianamede, Avşar'ın 6 gün sonra aynı sitede ve aynı konuyla ilgili olarak yayımlanan 'Asıl Başbakan Ahmet Ertürk' başlıklı yazıda da hakaret suçunu işlediği öne sürüldü.

İddianamede TMSF'nin şikayet dilekçesinde Hülya Avşar'ın iftira suçunu işlediği yönündeki iddiaların yerinde olmadığı, söz konusu yazıların bütün halinde incelendiğinde eylemin hakaret kapsamında kaldığı belirtildi.

Hazine Fon'dan para bekliyor

AK Parti hakkında açılan kapatma davası ve başörtüsü kararı ile borçlanma maliyetleri artan Hazine Müsteşarlığı, elini güçlendirmek için TMSF'nin Sabah Grubu'nun satışından elde ettiği gelirin aktarılmasını bekliyor. TMSF, Sabah'ın satışından elde edilen geliri, Maliye ve SSK'nın Dinç Bilgin'den olan alacaklarının tam olarak tespit edilememesi nedeniyle, yaklaşık iki aydır aktaramadı. 1.1 milyar dolara Çalık Grubu'na satılan Sabah ve atv'den elde edilen gelirden Hazine'ye 700-800 milyon dolarlık bir kaynak aktarılmasının planlandığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious