Hülya Avşar'ın akrabaları su taşıyor!

Hülya Avşar'ın akrabaları su taşıyor!.15192
  • Giriş : 29.11.2008 / 15:00:00

Ardahan'da sanatçı Hülya Avşar'ın akrabalarının da yaşadığı köyün sakinleri, su şebekelerinin arızalanması nedeniyle ihtiyaçlarını köy çeşmesinden karşılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Köylüler çeşmede doldurdukları bidonları, hayvanların sırtlarında evlerine kadar taşıyor.

Merkeze bağlı Hoçuvanhasköyü Muhtarı Kerem Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 ay önce köye su sağlayan şebekede çatlakların oluştuğunu ileri sürdü. Bu nedenle köyün suyunun kesildiğini ifade eden Yılmaz, ''Köylü su ihtiyacını şimdilik köyün çeşmesinden karşılıyor'' dedi.

Köylerinde sanatçı Hülya Avşar'ın amcası İbrahim Avşar ile bazı akrabalarının da yaşadığını kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:

''165 haneli köyümüz 3 aydır susuz. Şebekelerdeki bazı ana borular arızalandı. Şebekenin altyapısı sağlam olmayınca belli noktalarda çatlaklar meydana geldi. Bu nedenle şebeke suyunu ana borudan kestik. İl Özel İdaresine arızanın giderilmesi için müracaatta bulunduk.''

Ardahan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mete Özdemir ise köyün su sorunu hakkındaki şikayetin kendilerine yeni ulaştığını belirtti. Özdemir, ''Suyla ilgili gerekli teknik ve inceleme yapılacak. Yani önce hastayı muayene edeceğiz sonra da ilacını vereceğiz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*