Hülya siyasete soyunuyor

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Ünlü sanatçı Hülya Avşar, eleştiriler yüzünden yeni bir karar aldığını ve en geç üç yıl içinde siyasete girmeyi düşündüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ve çarpıcı açıklamalar yaptı:Bir süre önce, şehit annelerinin acısını paylaşmak üzere yazdığı mektubun bazı kişilerce art niyetle değerlendirildiğini kaydeden sanatçı, "Bu konuda fikrimi sonuna kadar ortaya koyacağım, çünkü en çok üç yıl içinde siyasete gireceğim" dedi. Sanatçı, Yeni Aktüel dergisinde yayınlanan röportajında, "Benim gibi gazete manşetlerinden düşmeyen birinin şehit anneleri üzerinden reklam yapmak isteyeceğimi nasıl düşünebilirler? Bugüne kadar gelmiş geçmiş hiç bir başbakan bile halkın nabzını 23 sene tutamamıştır. Birçok konuda başbakandan daha çok söyleyecek sözüm olduğunu düşünüyorum" diyerek oldukça iddialı bir çıkış yaptı. Siyasete girdikten sonra gençler ve çocuklar üzerine yoğunlaşmak istediğini belirten Hülya Avşar parti ismi vermekten kaçınarak sözlerini şöyle devam ettirdi:

HENÜZ BELİRLİ BİR PARTİ YOK "Şu anda kafama göre bir siyasi parti bulamıyorum. Senelerdir teklif geliyor. Ama şimdiye kadar hiçbirini ciddiye almadım. Belki seneye bir ucundan tutacağım bu işin. Sanat camiasının artık iyice seviyesizleştiğini görüyorum. Bazı şeyleri kendime yakıştıramıyorum. Örneğin özel hayatımla gündeme gelmeyi yakıştıramıyorum."

Şehit çocuğu riyama girdi

Mavi gözlü bir bebek gördüm, babası şehit olmuş. O bebeğin gözlerindeki ifade gece uykularıma girdi. Bir sanatçı olarak duyduğum bu üzüntüyü annelerin bilmesini istedim. Fatih Altaylı’yı aradım, dedim ki çok üzülüyorum. Onlarla birlikte olduğumu söylemek istiyorum. Belki vicdanen biraz rahatlarım. İlan vermek istiyorum ama insanlar bunu reklam olarak addedecekler. Ne yapabilirim, bana yardımcı olur musun? "O kadar içten konuştun ki, bu söylediklerini bana mektup şeklinde yazar mısın" dedi. Beş dakikada yazdım. O yüzden edebi cümleler kurulmamış bir mektup çıktı ortaya. Bunu reklam olarak addetmelerini ruhsal cehaletlerine veriyorum. EQ’ları (duygusal zekâları) zayıf, hiçbir şekilde ilerlememiş, Hülya Avşar’a da kötü bir şey söyleyip gündeme gelelim diyen zavallı insanlar bunlar. Bu konuda sonuna kadar fikrimi ortaya koyacağım.

Bölünmek isteyenler bölünsün

Avşar, fakir biriyle birlikte olup olamayacağı konusunda ise şunları söyledi: Parasız olmaz. Kadının birtakım ihtiyaçlarını giderebilmelidir. Beni seyahate götürebilecek, otel paramı, ekstralarımı ödeyebilecek... Ben soğuyorum öteki türlü. Beni sahiplenen ve benden daha güçlü şeylere sahip olan erkeklere âşık olabiliyorum. Annemin karnından zengin doğmadım. Ama çalışıp kendimi iyi bir standarda oturttum. Geriye çekemem şimdi onu. Avşar, bir başka soru üzerine de “Ahmet Hakan benim için bitmiştir. Fosilleşmiş bir beyne sahip çünkü” derken terör olaylarıyla ilgili olarak da “Anlayamadığım bir şey var. O poşuyla gezen insanların bunları yapma sebepleri nedir? Sebepleri belki bir devlet kurmak, belki birtakım haklara sahip olmak. Neden her şeye hayır deniyor? Belki benim bilmediğim birçok şey var devlet meseleleriyle ilgili. Bölünmek isteyen insanlar bölünsünler, istedikleri gibi de yaşasınlar der geçerdim herhalde. Mesela Kürt devleti kurma istekleri. Bu bizim AB’ye girmek istememiz gibi bir şey” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious