Hürriyet, Başbakan'ın sağlık bilgilerini dünyaya duyurdu

Hürriyet, Başbakan'ın sağlık bilgilerini dünyaya duyurdu.9891
  • Giriş : 29.06.2008 / 13:32:00

Doğan medyasının amirali Hürriyet gazetesi, Erdoğan'ın kan tahlil sonuçlarını tüm dünyaya ifşa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CIA, Amerika Başbakanı Bush'un idrar ve dışkısını ajanların eline geçer diye seyyar tuvaletle gezerken; Hürriyet, Başbakan Erdoğan'ın kan tahlil sonuçlarını hem de hiç etik olmayan bir yöntemle dünyaya ifşa etti.

Başbakan Erdoğan, gazetecilere göstereceği kartla kendi kartını karıştırınca Hürriyet'ten kurtulamadı. Gazete, tele-objektifle Erdoğan'ın gazetecilere gösterdiği "sağlık kartının" üzerindeki sağlık numarasını okuyarak, internetten Erdoğan'ın tüm sağlık bilgilerine ulaştı. Hürriyet'in bu büyük ayıbı, bugünkü gazete manşetine, "10 yıldır şeker hastasıymış" başlığıyla yansıdı ve tüm dünyaya Erdoğan'ın üreden kolestrol oranına kadar tüm biyokimya ve hemotoloji tahlil sonuçlarını yayınladı.

Hürriyet kendini yalanladı!

Hürriyet'in haberindeki çelişkiler bunlarla da sınırlı değil. Hürriyet, başlığın hemen sağ tarafına yerleştirdiği notla; Erdoğan'ın, sağlık numarasını gazetecilere kendisinin verdiği iddia ediyor. Gerçek ise tam tersi. Hastane yönetimi aslında Erdoğan'ın sağlık bilgilerinin medyaya yansımaması için sembolik bir kart hazırlıyor. Törende Erdoğan'ın gazetecilere göstermesi gereken kart ise işte bu sembolik kart. Ancak Erdoğan, sembolik kart yerine kendi kartını gösterince olanlar oluyor. Erdoğan'ın sağlık bilgilerinin tamamı bir anda kamuoyuna yansıyor. Erdoğan'ın bu hatasının farkına varan Hürriyet, çekilen fotoğrafı yüksek çözünürlükte büyütüyor ve Erdoğan'ın sağlık numarasına ulaşıyor.

Erdoğan'ın kişisel bilgileri internette

Başbakan Erdoğan'ın sağlık numarasına ulaşan Hürriyet, bununla da yetinmeyip; hastanenin bilgi işlem merkezine girerek, internetten Erdoğan'ın tüm sağlık bilgilerinin sorgusunu yapıyor. Böylelikle Erdoğan'ın, şeker hastalığından, kanındaki kolestrol miktarına kadar tüm sağlık bilgileri dünyaya afişe edilmiş oluyor. Hem de tüm güvenlik gerekçeleri gözardı edilerek.

Bush'un idrar ve dışkısı bile saklanıyor

Amerika ise Türkiye'nin aksine kendi başkanının idrar ve dışkısını dahi saklıyor. Bush'un, yurtiçi ve yurtdışı gezilerinde "mekan tuvaletlerini" kullanması ise güvenlik gerekçesiyle yasak! Bush'un bu ihtiyacı CIA'in seyyar tuvaletleri sayesinde gideriliyor. Böylelikle CIA, Bush'un idrar ve dışkısını; hatta kullandığı yarım kalan suyunu dahi Beyaz Saray'a götürüyor.

İNTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious