'Hürriyet-İnsan Hakları = Tren - Öküz'

'Hürriyet-İnsan Hakları = Tren - Öküz'.9891
  • Giriş : 17.07.2008 / 16:01:00

Adana Garı'na gelen 'Hürriyet Treni'ni protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapan genç siviller, 'Hürriyet-İnsan Hakları = Tren - Öküz' yazılı pankart açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kars'tan Edirne'ye kadar 40'dan fazla Anadolu kentine uğrayacak "Hürriyet Hakkımızdır Treni" Adana'ya geldi. TCDD ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında Adana garına gelen tren genç sivillerce protesto edildi.

Genç siviller adına basın açıklaması yapan Oğuzhan Gürhani, "Hürriyet 60 yaşındaymış. Hürriyet'in kirlenmiş marka kimliğini aklamak paklamak için konsept arayan afacan reklamcıların aklına şahane bir fikir gelmiş. 60 yıldır Türkiye'de sadece bazı insanların haklarını savunmuş, gerisini bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam olarak görmüş Hürriyet için bir insan Hakları Treni projesi hazırlamışlar. 60 yıldır Türkiye'deki insan hakları ihlallerini öküzün trene baktığı gibi izlemiş, yaptığı yayınlar, attığı manşetlerle insan hakları evrensel beyannamesinin çiğnenmiş maddesini bırakmamış bir gazetenin bu cüretkarlığı karşısında 'Pes doğrusu' diyoruz.

Gürhani, "Aynı yaşta olmaları Hürriyet ve insan hakları beyannamesinin aynı cümle içinde kullanılmasına yol açtığı için talihsiz bir tesadüf olmaktan öteye geçemez." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*