Hürriyet ve Milliyet türbana taktı

Hürriyet ve Milliyet türbana taktı.9366
  • Giriş : 02.11.2007 / 20:28:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:43:40

‘Doğan Medyası’ türbana öyle taktı ki, sansasyon haberleri arka arkaya sıralıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

HABER AKTÜEL – Aydın Doğan'ın gazeteleri “Milliyet” ve “Hürriyet” kıyamet kopsa “başörtülülerden” bilecekler. “Öküzün altında deve arama” operasyonlarına bir yenisini daha ekleyen bu iki gazete son devesini de buldu!

 

Milliyet'in “Türbanlı First Lady'ye türbanlı hemşire” başlığıyla verdiği haberde; Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'e özellikle “türbanlı hemşire” gönderildiği yazıyordu. Milliyet.com.tr'nin Doğan Haber Ajansı imzasıyla yayına verdiği bu haber, Hürriyet'te de “Türbanlı hemşire” başlığıyla verildi.

 

Milliyet Gazetesi, sitesinde yayınladığı haberde durumun altını çizerek “Sağlık Müdürlüğü'ne ait 112 Ambulansı'nda türbanlı hemşire görevlendirilmesi dikkati çekti” diye yazması gazetenin; “kışkırtıcı-karıştırıcı haberlerine devam ettiği” şeklinde yorumlandı.

 

Konya'ya gelen Hayrünnisa Gül'ün iki bakanın önünde uçaktan çıktıktan sonra önce türbanını düzelttiği de “üzerinde durulması gereken flaş bir haber” gibi üstüne basa basa verildi.

 

Doğan Haber Ajansı, Hayrünnisa Gül'ün türbanını düzeltmeye çalışması kareleriyle de yetinmedi ve ambulans içerisindeki hemşirenin fotoğraflarını çekmeye başladı. Durumdan rahatsız olduğu gözlenen hemşire çareyi ambulansın arka kısmına saklanmakta buldu.

 

Doğan medyasının bu “özgürlükleri kısıtlamaya çalışması” tutumu ve haberi veriş şekli hafızalara “Doğan Medyasının türban düşmanlığı” başlıklarıyla kazındı.

 

www.haberaktuel.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious