Hürriyet'in bu haberi de yalan çıktı!

Hürriyet'in bu haberi de yalan çıktı!.5692
  • Giriş : 29.10.2007 / 18:00:00

Hürriyet Gazetesi 29 Ekim'de bile yine bir yalan habere daha imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hürriyet Gazetesi cumhuriyetimizin 84. yılını büyük coşkuyla kutladığımız bugün yine bir yalan habere imza attı. Gazetenin iddiasına göre Kocaeli'nde gerçekleştirilen törenlerde 'türban' krizi yaşanmıştı.Ama gerçek aslında öyle değildi.

hurriyet.com.tr'nin Doğan Haber Ajansı'na (DHA) dayanarak ortaya attığı türban krizi iddiası bizzat AK Partili Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu tarafından yalanlandı.

Baştopçu, törenler öncesinde kendisine hürriyet'te iddia edildiği gibi tek değil eşli davetiye geldiğini, bunun için törenlere eşiyle gittiğini, törenler başlamadan önce Garnizon Komutan Vekili Hava Yarbay Vedat Göger'in protokol tribününe gelerek kendisi ve eşi ile tokalaştığını bayramlarını kutladığını söyledi.Baştopçu, kaymakamlık tarafından gönderilen eşli davetiyeyi ise gerçeklerin ortaya çıkması için haber merkezimize faksladı.İşte kaymakamlık tarafından AK Parti Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu'ya gönderilen davetiye:

Göger'in eşinin hemen yanında bir süre oturduktan sonra kaymakam ve belediye başkanı ile birlikte halkı selamlamak ve bayramını kutlamak için stada indiklerini daha sonra Yarbay Vedat Göger'in geri yerine oturmadığını belirten Baştopçu, Göger'in beraberindeki askerlerle birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmadan tören alanından ayrıldığını ifade etti.

Mustafa Dağbiçen'in haberi veriş şekline tepki gösteren Baştopçu, askerlerin tören alanını terketme nedenini bilemeyeceğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bayrama eşimle birlikte geliyorum. Birlik beraberliğimizin olması gereken dönemde bunu yapmaları bizi üzüyor çok yazık oluyor." dedi.İşte kriz tellallarının sunduğu 'türban krizi' haberinin aslı bu.

Peki bu haber hurriyet.com.tr'de nasıl yer buldu ? İşte o haberin Hürriyet versiyonu:

"AKP milletvekili türbanlı eşiyle katılınca, asker töreni terketti

KOCAELİ’nin Körfez İlçesi’ndeki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında türban krizi yaşandı. AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu türbanlı eşini protokolun en ön sırasına oturtunca, Garnizon Komutan Vekili Hava Yarbay Vedat Göger ve diğer askerler protokolu terketti.

Körfez İlçesi’nde Alparslan Türkeş Stadı’nda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları sırasında, AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, türbanlı eşi Hale Baştopçu ile birlikte protokolun en ön sırasına oturdu. Bu sırada Kaymakam Erol Türkmen, Belediye Başkanı AKP'li Yunus Pehlivan, Hava Radar Mevzii ve Körfez İlçe Garnizon Komutan Vekili Hava Radar Yarbay Vedat Göger tribünden inerek halkın bayramını kutladı.

Kutlamaların tamamlanmasının ardından Yarbay Vedat Göger, milletvekili Muzaffer Baştopçu’nun türbanlı eşinin hala tribünde oturduğunu görünce yerine oturmadan, beraberindeki subay ve astsubaylara baktıktan sonra tribünden inerek diğer askerlerle birlikte stadyumu terketti. Komutan ve subaylar standyumdan ayrılırken, protokol tribününde soğuk hava esti.

Kutlamalara, Muzaffer Baştopçu’nun eşinin türbanlı olduğu bilindiğinden eşsiz davet edildiği, buna rağmen Baştopçu'nun eşini de törene getirdiği belirtildi."

SAMANYOLUHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious