Hürriyet'in Öcalan planı ne?

Hürriyet'in Öcalan planı ne?.22929
  • Giriş : 07.11.2008 / 12:38:00
  • Güncelleme : 07.11.2008 / 12:39:00

Özkök 'Bir Kürt'ü seçer miydiniz' diye sordu. Altaylı'nın cevabı gecikmedi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hürriyet'in gerçek yüzü bir kere daha orta yere çıktı.. Suyu bulandırmaktan, olmadık şeyleri dillendirip sonrasında kargaşadan nemalanmaktan bıkıp usanmadılar.. Şimdi de genel yayın yönetmenleri Özkök, Türk milletiyle dalga geçer gibi bir soru sormuş Bir kürdü seçer misiniz diye?.. Seçmedik mi be hey vicdansız! Turgut Özal kürt değil miydi? İsmet İnönü kürt değil miydi?.. Hürriyet gazetesine tavsiyemiz, derhal bünyelerinde bir tarih sempozyumu başlatıp bazı kalemlerine tarihi hatırlatmaktır.. Zira hafıza kaybı çok teklikelidir. Bugün, yakın geçmişini unutan, yarın nerede doğduğunu hatta adının ne olduğunu da unutabilir.. Sivri kalem Fatih Altaylı'nın yazısını okuyunca asıl niyetlerin neler olduğunu daha iyi görebilecektir Türk milleti. Söz konusu yazı:

Dünya, Kenya kökenli zenci Obama'nın ABD'ye başkan olmasını ayakta alkışlarken, Türkiye'de 'Kürt başbakan' tartışması başlatıldı. Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök dün, ''Bir Kürt'ü seçer miydiniz' diye sorunca, Fatih Altaylı sert tepki gösterdi.

Habertürk'deki köşesinde, "Saçmalama hakkı" başlıklı bir yazı kaleme alan Altaylı, Özkök'ün, "Bizim ülkede bir Kürt'e Cumhurbaşkanı seçilmesi için oy verir misiniz" sorusunu sorup, "Tabii Kürt kimliğini öne çıkaran bir Kürt'e" diye açılım yapmasını çözemediğini belirten Altaylı Kürt kökenli liderler, İsmet İnönü, Turgut Özal ve Hikmet Çetin'i örnek gösterdi. Özkök'ün bu üç ismin de Kürt olduğunu bildiğinin altını çizen Altaylı, Özkök'ün Terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'a oy istiyor olabileceğini ileri sürdü.

Özkök'ün "Kürt kimliğini öne çıkaran" sözlerinin anlamını bir türlü çözemediğini ifade eden Altaylı, "Acaba “PKK'yı destekleyen birine” mi demek istiyor, yoksa “Öcalan'a oy verir misiniz?” diye soracak da henüz cesaretini tam olarak toplayamamış mı? Kimliğini öne çıkarmakla, kimliğini gizlememek ayrı ayrı şeyler." diye yazdı.

Obama'nın etnik kökeni gizlemeden, etnik kökenini silah yapmadan siyaset yaptığını, Demokrat Parti'nin kendini “sadece zencilerin partisi” olarak görmediğini ve bu yüzden seçildiğini ifade eden Altaylı, aksi bir tutum olması halinde, ABD anayasasının değiştirilerek Bush'un 3. kez seçilmesinin sağlanabileceğine dikkat çekti.

Altaylı, Ertuğrul Özkök'ü kendi içinde bile çelişen, tarihinin en anlamsız yazılarından birini yazdığı için kutladığını belirtirken, anlamsız diye tanımladığı Özkök'ün yazısını ciddiye alıp eleştirdiği için kendini de kutladı.

Öte yandan Ertuğrul Özkök dün yayınlanan, ''Bir Kürt'ü seçer miydiniz' başlıklı yazısına gelen tepkileri değerlendirdi Bugün,"Meğer orijinal bir şey değilmiş" diyen Özkök, "Bir Kürt'ü Cumhurbaşkanı seçmek için oy verir misiniz?" sorusunu sormaktaki amacının provokasyon olduğunu söyledi.

"Obama'nın seçim zaferi, dünyada "etnik" veya "ırksal" siyasetin zaferi değil, tam aksine "hezimeti" olmuştur." diyen Özkök bundan sonra, Türk, Kürt, Laz, siyah, beyaz, demeden, sorunları kim çözecekse ona oy verileceğini söyledi ve şu tahlili yaptı: "Etnik ve dinsel siyasetin hezimeti, 21. yüzyıl insanının gerçek ihtilali olacak. "

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*