Hürriyet'in Turkcell'e ihtiyacı yok

Hürriyet'in Turkcell'e ihtiyacı yok.9649
  • Giriş : 31.10.2008 / 16:40:00

Ertuğrul Özkök, 'Turkcell'in reklamına ihtiyacımız yok' dedi sonra da 'Dinci gazeteye veriyorsun, bize niye vermiyorsun' diye sitem etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CNN Türk'te soruları cevaplayan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Turkcell ile yaşanan sorunu anlattı ve sponsorluk polemiğine açıklık getirdi.

Oldukça sinirli olduğu gözlenen Ertuğrul Özkök, Hürriyet'in Turkcell'in reklamlarına ihtiyacı olmadığını söyledi. Turkcell'in Akşam gazetesi ve bağlı kuruluşlara reklam vererek para aktardığını ve buna ekonomide 'emzirme' dendiğini dile getiren Özkök, "Turkcell Akşam'a para emziriyor" dedi. Özkök küçük yatırımcının bu durumdan zarar ettiğini de sözlerine ekledi.

GAZETECİLİK REFLEKSİYLE

Turkcell'e karşı herhangi bir önyargısının bulunmadığını da söyleyen Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni, 3 yıldır reklam almadıklarını ama leyhte/aleyhte yüzlerce haber yaptıklarını vurguladı.

Sponsorlukla ilgili haberlerin internet siteleri başta olmak üzere her yerde yayınlandığını hatırlatan Özkök, gazetecilik refleksiyle haberi verdiklerini ancak manşette çıkarmadıklarını dile getirdi.

'ŞANTAJ İDDİASI ŞEREFSİZCE'

Şantaj iddiaları için ağır konuşan Özkök, "Şantaj lafı şerefsizce bir suçlama" dedi.

Turkcell'in bu süreçte iletişim ve yönetim hatası yaptığını söyleyen Ertuğrul Özkök, "Neden ilan vermediğini bilmiyorum. Sahibi bize kızdığı için ilan vermiyormuş. Dinci gazeteye veriyorsan, en etkili mecraya vermiyorsan bunu açıklamak zorundasın. Onları besleme basın haline getiriyorsun." diyerek Hürriyet'e ilan verilmemesini eleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*