Hurşit Tolon: Düşüncelerimden asla taviz vermem

Hurşit Tolon: Düşüncelerimden asla taviz vermem.11163
  • Giriş : 18.07.2008 / 19:34:00
  • Güncelleme : 18.07.2008 / 19:06:38

Hurşit Tolon'un Kandıra Cezaevi'ndeki ziyaretçilerinden biri de CHP Kocaeli Milletvekili Erenkaya oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen hafta gerçekleşen bu ziyareti anlatan Erenkaya, Tolon"un “Aileme halel getirecek bir şey yapmadım, düşüncelerimden asla taviz vermem. Hukukun üstünlüğüne inanıyorum” dediğini aktardı.

Tolon ve Şener Eruygur"un Kandıra Cezaevi"ne sevk edilmesinin ardından cezaevine ziyarete gittiğini belirten Hikmet Erenkaya zaman darlığı nedeniyle bir tek Hurşit Tolon ile görüşebildiğini söyledi:

“Konuşmalarımız zaten orada belli. 35 dakika konuştuk, gayet zinde gördüm. Ben herşeyimizi ailemizi, milletvekilliğini, işimizi kaybedebiliriz ama asla Atatürk ilke ve devrimlerinden vazgeçmeyeceğimizi, laik, hukuk devlet düzenini savunacağımızı ifade ettim, o da ben de aynı düşünceleri taşıyorum, düşüncelerimden asla taviz vermem dedi.”

Tolon"un Kandıra Cezaevi"ndeki koşullara ilişkin bir şikayetinin olmadığını da belirten Erenkaya ziyaretlerini sürdüreceğini belirtti: “Bireysel olarak Kocaeli Milletvekili olarak gittim ve gitmeye de devam edeceğim. Hukukun üstünlüğüne inanıyoruz onlar da inanıyor”

Erenkaya gazetecilerin “Deniz Baykal"a bir mesajları oldu mu?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Öyle bir şey konuşulmadı. CHP"nin de görüşü belli. Genel başkanın görüşü belli. Aynı görüşleri onlar da biliyor.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*