Hurşit Tolon Paşa cezaevinden mesaj yolladı

Hurşit Tolon Paşa cezaevinden mesaj yolladı.11163
  • Giriş : 18.07.2008 / 23:05:00

Adalete güvendiğini söyleyen Paşa, "silahlı bir örgüt içinde bulunmadım" dedi ve;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanzer Ünal, Kocaeli 2 No'lu Yüksek Güvenlikli F tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan emekli Orgenaral Hurşit Tolon'u, bugün ziyaret ettiğini söyledi.

Ünal, yaptığı açıklamada, 1997-99 yıllarında Kocaeli'nde 15. Kolordu Komutanı olarak görev yapan emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u, ''eski bir dost, arkadaş'' olarak ziyaret ettiğini belirtti.

TOLON PAŞA'NIN MORALİ İYİ

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığından aldığı izinle ziyaretini saat 11.30-12.00 arasında gerçekleştirdiğini ifade eden Ünal, ''Tolon paşa, ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur paşa ile kalıyor, morali çok iyi. Gazete, kitap okuyor, televizyon seyrediyor, spor yapıyor'' dedi.

TOLON İDDİALARI REDDETTİ

Hurşit Tolon'un, sohbet sırasında, hakkındaki tüm iddiaları reddettiğini ifade eden Ünal, açıklamasında Tolon'a ait olduğunu söylediği şu sözlere yer verdi:
''Hayatımda Türkiye Cumhuriyet'i yasalarına göre suç olan hiç bir faaliyette bulunmadım. Yasal olmayan, silahlı ve silahsız örgüt içinde olmadım. Ergenekon'dan söz ediyorlar... Ergenekon bir okyanus ise ben bu okyanusta bir damla, bir kum tanesi bile değilim. İzmit halkının yüzünü kızartacak hiçbir hareketin içinde olmadım.''

ADALET KISA ZAMANDA YERİNİ BULACAK

Ünal, Hurşit Tolon'un gözaltına alındığında kendisine ''bana sorguda (madem emekli olmuşsun, başkaları gibi neden balık tutmuyorsun, resim yapmıyorsun?) diye sordular'' dediğini dile getirerek, Tolon'un sözlerini şöyle aktardı:

''Halbuki sen de biliyorsun. Fenerbahçe Orduevi'ndeki törende vardın. Veda konuşmamda, halkı aydınlatma ve bilgilendirme çalışması yapacağımı söylemiştim.

İşte bu çalışmalar, sivil toplum örgütü içindeki faaliyetlerim. Verdiğim konferanslar bazılarını rahatsız etti. Ergenekon'a baş arıyorlardı, bizi buraya monte ettiler. Bizim vatanı, milleti sevmekten, Atatürk ilkeleri yolunda yürümekten başka yolumuz yoktur.

Benim ve Şener paşanın morali yerinde. Bol bol okuyoruz ve gelişmeleri izliyoruz. Adalet kısa zamanda yerini bulacaktır. Kocaeli'ndeki bütün dostlarıma selam ve sevgilerimi sunuyorum.''

Ünal, Hurşit Tolon ile görüşmesini, gazetesinin yarınki baskısında haber olarak değerlendirdiğini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*