Hüseyin Akbal isimli yaşlı vatandaştan belediyeye bağış

Hüseyin Akbal isimli yaşlı vatandaştan belediyeye bağış.6082
  • Giriş : 04.09.2007 / 23:36:00
  • Güncelleme : 04.09.2007 / 23:56:06

Çorum’un İskilip ilçesinde belediyenin sahip çıktığı bir vatandaş 36 dönümlük arazisini belediyeye bağışladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İki yıldır ihtiyaçları İskilip Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi tarafından karşılanan Hüseyin Akbal isimli yaşlı vatandaş İskilip’te bulunan 36 dönümlük arazisini belediyeye bağışladı.

İki yıldır belediye olarak Hüseyin Akbal'ın bakımını üstlendiklerini ve ihtiyaçlarını giderdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Orhan Öztürk, yaşlı vatandaşın ısrarla arsasını bağışlama talebini kendilerine ilettiğini, uzun süre kabul etmemelerine ve bu bağışı yapmasa bile kendisine bakacaklarını anlatmalarına rağmen Hüseyin Akbal'ın ısrarlarının bitmediğini belirtti. Başkan Öztürk, "Bu vatandaşımız uzun süredir arazisini belediye bağışlamak istiyordu. Arsasını bağışlamasına gerek olmadığını kendisine bakmaya devam edeceğimizi anlatmama rağmen ısrarlarının ardı arkası kesilmedi. Ben de dilekçesine özellikle ölünceye kadar bakılması şartını yazdırdım. Kendisinin böyle bir talebi yoktu" dedi.

Belediye meclisinde tartışma konusu oldu

Meclisin böyle bir bağışı kabul edip edemeyeceği konusu tartışma konusu olurken, konuyla ilgili 1980'li yıllarda Belediye Başkanlığı yapmış olan Metin Kalyoncu’nun bilgisine başvuruldu. Belediyenin böyle bir bağışı kabul edebileceğini söyleyen Kalyoncu, bunun bir sorun oluşturmayacağını savundu. Meclis Üyesi Recep Çatma ise arazisini bağışlamak isteyen vatandaşın çocuklarının görüşlerinin alınmasını talep etti. Çocuklarının bu bağışa rıza gösterdiklerini söyleyen Başkan Öztürk, bu yönden bir sıkıntı olmadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious