Vali Mutlu Twitter hesabı - İstanbul Valisi Facebook - Bugün okul varmı? - Bursa 13 Aralık okullar tatil mi?

Vali Mutlu Twitter hesabı - İstanbul Valisi Facebook - Bugün okul varmı? - Bursa 13 Aralık okullar tatil mi?.22495
13.12.2013 / 07:46:04

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, okulların kar tatiline girip girmeyeceğini henüz açıklamadı. Öğrenciler bilgi bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İstanbul'da kar yağışı bu akşam, İDO ve vapur seferleri iptal... İstanbul'da yağışların öğleden sonra karla karışık yağmur, gece ise İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar yağışına dönmesi bekleniyor. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, tatil açıklaması yaptı. VALİ MUTLU'DAN TATİL AÇIKLAMASI

Vali Mutlu, "Kar haberi gelince peşinden 'okullar tatil olur mu?' beklentisi içerisine girmemek lazım. Önce güzel güzel bol bol bir kar yağsın onsan sonra bakarız. Eğitim öğretimi engelleyecek düzeyde kar yağışı varsa elbette gereğini o vakit düşünürüz." dedi. İstanbul Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu 10. Toplantısı İstanbul Ticaret Odası'nda başladı. Toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak ve kurul üyeleri katıldı.

Vali Mutlu, toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Meteorolojinin İstanbul'da kar beklentisi olduğunun hatırlatılması üzerine Vali Mutlu, şunları kaydetti: "Kar haberi gelince peşinden 'okullar tatil olur mu?' beklentisi içerisine girmemek lazım. Önce güzel güzel bol bol bir kar yağsın onsan sonra bakarız eğitim öğretimi engelleyecek düzeyde kar yağışı varsa elbette gereğini o vakit düşünürüz."

Meteorolojinin özellikle çarşamba ve perşembe günü kuvvetli kar yağışı uyarısı yaptığını belirten Vali Mutlu, "Şimdi takip edeceğiz. Ondan sonra duruma göre değerlendireceğiz. İstanbul'un Anadolu yakasında biraz daha yoğun kar yağışı bekleniyor. Trakya Avrupa bölümünde değil. Dolayısıyla İstanbul genelini nasıl etkileyecek, yoğunluk ne olacak. Sonra tedbirlerimiz çok iyi İstanbul büyükşehir belediyesi başta olmak üzere karayollarımız yolların trafiğe açık olması noktasında bütün ana arterler veya bütün sokaklar itibariyle trafiği düzenli hale getirebilmek için çok ciddi bir hazırlık yaptılar. O bakımdan önemli bir sorun olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara uyarılarda bulunan Mutlu, "Öncelikle kar lastiklerimizi kontrol edelim ve takalım. Zincir, çekme halatı ve diğer avadanlıklar var arabalarda mutlaka bulunması gerekli olanlar onları mutlaka yanımıza alalım. Toplu taşıma vasıtalarını yoğunluklu olarak kullanıp trafiği rahatlatalım. Şimdi bu tedbirleri iyi yürütebildiğimiz taktirde ortaklaştığımızda İstanbullularla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla inşallah kışı rahat geçireceğimizi düşünüyoruz. Bol bol kar yağsın ondan sonra bakacağız." diye konuştu.

Bu arada İstanbul'a akşam uyarısı yapıldı. Bazı illerde okullar tatil edildi.Türkiye'ye beklenen yoğun kar yağışı geldi. Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 6 ila 10 derece arasında düştü. Yurt genelinde ise yarından itibaren sert düşüşler görülecek. 

Türkiye, bugün Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Marmara, Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Ardahan ve Hatay çevrelerinde yağış bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*