Hüseyin Çelik karara itiraz etti

Hüseyin Çelik karara itiraz etti.5709
  • Giriş : 27.06.2008 / 18:46:00

Eşini aldatan ve kitap haline getiren öğretmenin görevine devam etmesi tartışmalara yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kurul kararına Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tepki göstererek olayla ilgili yeniden soruşturma yapılmasını isterken kararın 3 kabul oyuna karşılık 2 karşı oyla alındığı ortaya çıktı. Kurul üyelerinden MEB Teftiş Kurulu Başkanı Muzaffer Doğan ve Personel Genel Müdürü Remzi Kaya öğretmene ceza verilmesinden yana oy kullanırken Müsteşar Yaşar Özgül, İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er ve Hukuk Müşaviri Osman Çelik öğretmene herhangi bir ceza verilmemesini istedi. Oy çokluğu ile verilen karar kamuoyunda tartışmalara sebep oldu.

İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki Mehmet İşgün İlköğretim Okulu'nda İngilizce öğretmenliği yapan Yeliz Y., İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan idari soruşturma sonucunda açığa alınmıştı. Açığa alınan öğretmenin görevine dönmesine veliler tepki göstermiş konu MEB Yüksek isiplin Kurulu'na havale edilmişti.

Çelik yeniden soruşturma istedi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik olayla ilgili yeniden soruşturma başlattı. MEB Basın Müşavirliği yazılı açıklama yaparak olayın kamu vicdanını yaraladığı ifade edildi. Açıklamada şöyle dendi: "Yüksek Disiplin Kurulu kararları Bakanlık Makamı'nın onayına tabi olmadığından konudan Sayın Bakan, haber gazetelerde yer almadan iki gün önce haberdar olmuş ve Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı olan Sayın Müsteşar'a tashih-i karar için tekrir-i müzakere yapmaları yönünden talimat vermiştir.Yüksek Disiplin Kurulu somut verilere varılamadığı gerekçesiyle böyle bir kararı oy çokluğu ile vermişse de; durumun kamu vicdanını yaraladığı hususunda Bakanlık Makamı görüş ve kanaat sahibidir"

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious