Hüseyin Çelik o yazıya çok sinirlendi

Hüseyin Çelik o yazıya çok sinirlendi.9762
  • Giriş : 05.11.2008 / 19:15:00
  • Güncelleme : 05.11.2008 / 18:55:10

Okulların doğalgaz borcunun okul aile birliği bütçesinden ödenmesine yönelik yazısı iptal edilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü'nün okulların doğalgaz borcunun okul aile birliği bütçesinden ödenmesine yönelik bir yazısı varsa, bu iptal edilecek'' dedi.

Bakan Çelik, öğretmen atamaları dolayısıyla Başöğretmen Salonu'nda gerçekleştirilen toplantının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer'in okullardaki doğalgaz borcunun okul aile birliğinin bütçesinden karşılanmasına yönelik ilçe milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderdiğini'' söylemesi üzerine Çelik, şöyle konuştu:

''Bu hiç doğru değil. 'Aile bütçesinden ödeyin' şeklinde bir yazı yazmak doğru değil. Arkadaşlarıma 'o yazıyı isteyin' dedim. Varsa böyle bir yazı hemen müdahale edelim. Bugün bana yazıyı getirecekler. Eğer sizin dediğiniz mahiyette ise ona müdahale edeceğim. İptal edilecek.''

-ABD'DEKİ SEÇİM-

Çelik, ''ABD'de yapılan seçim sonuçlarına'' ilişkin bir soru üzerine, şu değerlendirmeyi yaptı:

''Bu Amerikan halkının yapmış olduğu bir tercihtir. Obama'nın dünyaya verdiği, özellikle iyi mesajlar var. Zaman zaman bizi rahatsız eden mesajlar da var. Genellikle Amerikan başkan adayları seçimlerden önce biraz daha sivri, bizi rahatsız eden mesajlar verebiliyorlar. Ama yükümlülük altına girdikten sonra meselenin şekli değişiyor. Özellikle Sayın Obama'nın Ermeni soykırımı yasa tasarısını kabul edeceği ile ilgili söylentiyi de ben bu çerçevede değerlendiriyorum. Türkiye'yi stratejik müttefik kabul eden ve geçmişte yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmaya yönelik çok sıcak mesajlar veren Obama'nın böyle bir şeye tevessül bile etmeyeceğine inanıyorum. ABD Başkanı sadece Amerika için önemli değil, bütün dünya için önemli. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah dünyaya daha güzel bir iklim hakim olur diye ümit ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*