Hüseyin Çelik: "Sağlık ve eğitimde devrim yaptık"

Hüseyin Çelik:
  • Giriş : 07.08.2007 / 21:01:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eğitim ve sağlık alanlarında devrim yaptığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Bitlis'e gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bitlis Devlet Hastanesi'nde Taş Kırma ve Scoopy Üniteleri'nin açılışlarını gerçekleştirdi. Çelik, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı ve Bitlis Milletvekili Zeki Ergezen, AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş ile birlikte okul açılışlarını yapıp, temel atma törenlerine katıldı.

Bakan Çelik, burada yaptığı konuşmada devlet-millet işbirliğiyle eğitime yapılan katkıların önemine değindi. Bitlis'te okul ve yurt yapan hayırsever Bitlisli iş adamlarına teşekkür eden Çelik, okul ve yurt yapanların eğitime yüzde 100 değil, yüzde 300 destek verdiklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 59. hükümetin sağlık ve eğitim alanlarına büyük önem verdiğini kaydetti. Eğitim ve sağlıkta yaşanan gelişmeleri sayısal verilerle de ortaya koyan Bakan Çelik şunları söyledi: "AK Parti hükümeti döneminde sağlık ve eğitim hizmetlerinin genişletilmesi ve çağdaşlaştırılması yolunda büyük atılımlar yapılmıştır. Vatandaşlarımız eğitim ve sağlık alanındaki bu atılımları günlük hayatında yaşayarak görmektedir. 2003 yılında bir polikliniği andıran Bitlis Devlet Hastanesi yeni binasına kavuşturulmuş, hizmet çeşitliliğinin artması ve sağlık yatırımları dolayısıyla yeni bir ek bina ile Diş Hastanesinin de temeli atılmıştır. Son 5 yılda sağlık ve eğitim alanlarında hükümetimizin gerçekleştirdiği yatırımlar yüzde 500'lere kadar çıkmıştır. Geçmişte binalar vardı ama doktorumuz yoktu. Sağlık ocağımız vardı ama hemşiremiz yoktu. Bugün artık bu sıkıntıların çok uzağındayız. Van'da bile olmayan bu iki ünitenin açılışı ile artık hastalarımız sevk çilesini yaşamayacaktır."

Açılışın ardından Taş Kırma ve Scoopy Ünitelerini gezerek sağlık birimlerinden, ünitelerin çalışma esasları ve teknik özellikleri hakkında bilgi alan Bakan Çelik beraberindeki heyetle birlikte, Ahmet Eren Anadolu Öğretmen Lisesi'nin Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışını yaptı.

Açılış töreninde ilk olarak söz alan Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Ahmet Eren, Bitlis'e bir hizmet daha kazandırmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Bitlisli işadamı Ahmet Eren'in ardından kürsüye çıkarak söz alan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Eren Holding'in Bitlis'e son yıllarda yapmış olduğu yatırımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eren Holding'e yaptıkları her türlü önerinin zaman kaybedilmeden gerçekleştirilmesini Bitlis için bir şans olarak addeden Çelik şunları söyledi: "Bitlis halkı, doğduğu toprakları unutmayan ve doğduğu topraklara vefa borcunu ödemek için her fırsatı en iyi şekilde değerlendiren Ahmet Eren gibi bir hemşeriye sahip olmalarından dolayı çok şanslılar. Allah her kentimize böyle duyarlı bir hemşeri versin. Bolu'nun İzzet Baysal'ı varsa, Kayseri'nin Kadir Has'ı varsa; Bitlis'in de Ahmet Eren gibi memleketine geceli gündüzlü hizmet eden bir evladı var. Bitlis'e kıskanılacak bir eğitim kompleksi ve üniversiteyi kazandıran Ahmet Eren'e teşekkürlerimi sunuyorum."

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Sadullah Gencer Bilişim Lisesi'nin temel atma törenine katılan Çelik, Tatvan'dan kara yoluyla Muş havaalanına gitti. Çelik oradan da uçakla Ankara'ya uçtu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious