Hüseyin Çelik son noktayı koydu

Hüseyin Çelik son noktayı koydu.7917
  • Giriş : 12.10.2008 / 21:56:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:21:03

Aktütün Köyü Okulu’yla ilgili bazı televizyon kanallarda yapılan gerçek dışı haberleri çürüttü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eğitimin zirvesi programında konuşan Bakan Çelik, yayınlara sert tepki gösterdi ve haberlerin gerçekleri yansıtmadığını söyledi. Çelik'in ikinci gündem maddesi de öğretmen atamalarıydı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI HÜSEYİN ÇELİK: BEN ISRARLA ARKADAŞ BİZ ORAYA İKİ ÖĞRETMEN TAYİN ETTİK. ORADA ÖĞRETMEN VAR DEMEME RAĞMEN ISRARLA ÖĞRETMEN YOKTUR. KÜÇÜCÜK KÜÇÜCÜK SABİ ÇOCUKLARI ADETA ONLARI KONU MANKENİ HALİNE GETİREREK ÇOCUKLARA MAKYAJ YAPARAK TELEVİZYON TELEVİZYON DOLAŞTIRARAK BİR MANADA DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPARAK BİR YAYIN YAPMANIN BEN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

IFrame

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Aktütün Karakolu'na yapılan hain saldırının ardından bölgeye muhabirlerini gönderen bazı televizyon kanallarının köy okulunun kapalı olduğuna ilişkin yaptığı haberlere böyle tepki gösterdi. Samanyolu Haber Televizyonu'nda yayınlanan Eğitimin Zirvesi Programı'nda konuşan Çelik gerçeklerin gizlendiğini söyledi.

BUYRUN GİDİN HAKKARİ VAR OLDUĞU GÜNDEN BERİ YAPILAN EĞİTİM YATIRIMLARINA BAKIN BİRDE AK PARTİ HÜKÜMETLERİNİN DÖNEMİNDE YAPILAN YATIRIMLARI BAKIN AMA SANKİ BUNLAR YOKMUŞ GİBİ BUNLAR GÖRMEZLİKTEN GELİNEREK BU TÜR YAYINLAR YAPILDIĞI ZAMANDA İSTER İSTEMEZ GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATARAK ÇALIŞIRKEN BÖYLE BİR YAYINA MARUZ KALDIĞIMIZ ZAMAN ÜZÜLÜYORUZ... CİVARI ORASI BİZ MEZRADIR. KONUR KÖYÜNE BAĞLI ORAYA ÇOK GÜZEL BİR OKUL YAPILMIŞ. MEVCUT AKTÜTÜNÜN OKULU TEPEDEN TIRNAĞA ONARIMDAN GEÇİRİLMİŞ. ADAM AKILLA HALE GETİRİLMİŞ. BÜTÜN BUNLAR ORTADAYKEN SANKİ BUNLAR YOKMUŞ GİBİ BİR YAYIN YAPMAK KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL.

Çelik, kanalların haberlerde çocukların güzel Türkçelerini gizleyemediklerini ve gerçeklerin aslında görüldüğünü söyledi.

Bakan Çelik programda önümüzdeki dönem öğretmen atamalarıyla ilgili müjdeli bir haber de verdi.

Bakan Çelik Eğitim'in zirvesi programının ardından Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile birlikte stüdyoları gezdi. Karaca'dan yayınlar hakkında bilgi alan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Samanyolu Televizyonu'nun sevilen programlarından "Boşanmak İstemiyorum" setini de ziyaret etti. Yapımcı ve oyuncularını tebrik eden Çelik, Boşanmak İstemiyorum programının toplum için faydalı bir çalışma olduğunu söyledi.

SAMANYOLUHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*